DAJ CYNK

Głuchy Telefon 2019 Czytelników TELEPOLIS.PL

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12179

Głuche Telefony 2019

Czytelnicy TELEPOLIS.PL przyznali drogą głosowania Głuchy Telefon 2019. Do nagrody głównej nominować można było jednego spośród ośmiu kandydatów wskazanych przez redakcję serwisu i Czytelników.

Głuche Telefony 2019

W ramach 15. edycji Głuchych Telefonów wyłoniliśmy ośmiu zwycięzców w kategoriach Wydarzenie Roku, Usługa Roku, Prepaid Roku, Telefon Roku, Marka Roku, Promocja Roku, Człowiek Roku i Wypowiedź Roku. Dla przypomnienia, nagrodę przyznajemy za największe wpadki i absurdy w świecie telekomunikacji

Oprócz tego przyznaliśmy liczne wyróżnienia, wśród których... jednego zabrakło. Tuż po zamknięciu naszej listy, Virgin Mobile przesłał swoim klientom "życzenia świąteczne", z informacją, że ich dane osobowe zostały przejęte przez hakerów. Jak widać, tym razem "Dziewica" nie zabezpieczyła się wystarczająco dobrze, a ten niechlubny fakt trafia na listę wyróżnień w kategorii Wydarzenie Roku.

Rok temu nagrodziliśmy przeciwników 5G

W Głuchych Telefonach 2018 nic nie było w stanie dorównać protestującym przeciwko 5G w kategorii Wypowiedź Roku. W końcu to nie była jedna wypowiedź, tylko cała seria, z tą na czele:

5G to kopie systemów mózgu. To nadanie pola, obudowanie w szkielet i materie ludzkich neuronów i wchodzenie interakcje z falami mózgowymi, które są sprzężone z systemem hormonalnym. To jest dosłownie zaburzanie systemu hormonalnego. Wywoływanie chorób. Sprowadzenie społeczeństwa na funkcjonowanie na hormonie kortyzonie.

Głuchy Telefon 2019 Czytelników TELEPOLIS.PL wędruje do...

Trzeba przyznać, że przy okazji 15. edycji plebiscytu mieliśmy kogo nagradzać. Aż 5 nominacji spośród naszej ósemki przekroczyło pułap 10% głosów Czytelników. Dwie pokonały pułap 20%.

Na pierwsze miejsce zasłużył w tym roku... werble... Play, w kategorii Marka Roku. Z jego 5G Ready konkurować mogła jedynie wypowiedź prezesa Play, o gotowości Polaków na podwyżki cen usług mobilnych. Zajęła ona drugie miejsce.

Ostatni na podium jest T-Mobile, który w 2019 roku postanowił uśmiercić najlepszą ze swoich ofert - nielimitowany internet domowy.

5G Ready

Warto dodać, że wyniki publikujemy tuż przed konferencją Play, na której sieć będzie udowadniać, że nie żartowała z tym swoim "Ready". W Gdyni uruchomiona zostanie testowa sieć 5G, korzystająca z nowych nadajników sieci i już posiadanych częstotliwości w paśmie 2100 MHz. Witold Tomaszewski, który zdążył już odejść z Play... nadal uparcie broni 5G Ready.

Redakcja TELEPOLIS.PL pozostaje jednak niewzruszona - to produkt marketingowy, marka, a nie coś rzeczywiście zasługującego na miano 5G Ready. 5G Ready można nazywać obecne testy 5G w kilku miastach czy nawet instalacje NSA oparte na nadajnikach LTE, z mizernym uploadem. Na to właściwe 5G (SA) poczekamy jeszcze ładnych kila lat. Warto też pamiętać, że gdyby nie wczesna interwencja, Play nadal przekonywałby klientów, że sprzedaje telefony 5G ready.

Na koniec, dziękujemy Czytelnikom za oddane głosy i czynny udział w nominacjach do nagród. Wasze sugestie bardzo nam pomogły w tworzeniu rankingu w 2019 roku i zdecydowanie poprosimy o nie też na koniec 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu