DAJ CYNK

TELEPOLIS.PL to największy i najbardziej opiniotwórczy serwis w polskim Internecie, który porusza tematykę szeroko rozumianej telekomunikacji, technologii i fintechu. Od 18 lat, co miesiąc ponad 4 mln osób czyta starannie opracowane, wiarygodne i szybko dostarczane wiadomości, opinie, testy sprzętu, rankingi i felietony analizujące rynek, a także czynnie uczestniczy w rozmowach na forum. Czyni to TELEPOLIS.PL najciekawszym miejscem do codziennego odwiedzania przez ludzi interesujących się najnowszymi technologiami.

Wydawca

Comperia.pl S.A.
ul. Konstruktorska 13
02-673 Warszawa
tel.: + 48 22 642 91 19

Reklama i akcje specjalne

Piotr Urbaniak
Z-ca dyrektora sprzedaży i rozwoju biznesu
p.urbaniak@telepolis.pl

Lech Okoń
l.okon@telepolis.pl

Informacje

Informacje prasowe prosimy wysyłać na adres: press@telepolis.pl

Można do nas także napisać korzystając z formularza kontaktowego.

Pytania dotyczące telefonii komórkowej i telefonów prosimy zadawać na Forum.

Redakcję tworzą

Lech Okoń (LuiN)
Redaktor naczelny
l.okon@telepolis.pl

W TELEPOLIS.PL od 2007 roku, od 8 lat jako redaktor naczelny. Na koncie kilkanaście tysięcy publikacji i nieszablonowe projekty, a do tego ważna misja — stworzenia teamu, który podejmie się każdego technologicznego wyzwania. W międzyczasie publikował w branżowej prasie drukowanej (Twoja Komórka, Mobility), dłuższą chwilę pisał o aplikacjach mobilnych i blogował dla Instalek, był naczelnym Gaming Society i wicenaczelnym What Next. Po godzinach pała się fotografią, pochłania ebooki i gra — zarówno w gry cyfrowe, jak i planszowe.

Damian Jaroszewski (NeR1o)
Zastępca redaktora naczelnego
d.jaroszewski@telepolis.pl

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej, który prawdopodobnie jako jeden z niewielu pracuje w wyuczonym zawodzie. Miłośnik nowych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu komputerowego. Uwielbia czytać zarówno książki, jak i komiksy. Fan wszystkiego, co związane z superbohaterami. Poza tym gracz, początkujący streamer i posiadacz psa. Wcześniej pracował dla Spider’s Web, ITHardware i GamingSociety. Przez 5 lat tworzył też własnego bloga o aplikacjach mobilnych.

Marian Szutiak (msnet)
Redaktor prowadzący | Mobile
m.szutiak@telepolis.pl

Chemik z wykształcenia, podróżnik z wyboru i amator fotografii z zamiłowania. Wolontariusz, a do tego człowiek, który rzucił wszystko i wyjechał z Bieszczadów. Miłośnik nowych technologii i gadżeciarz. Pisanie blogowe (w tym recenzje sprzętu elektronicznego) zaczął na dobre w 2013 roku, by ponad dwa lata później nawiązać współpracę z TELEPOLIS.PL.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
Redaktor | Mobile
m.zaganczyk@telepolis.pl

Gorący entuzjasta technologii mobilnych, który zachowuje zdrowy sceptycyzm wobec rynkowych trendów kreowanych przez producentów. Przez wiele lat związany z magazynem „Mobility”, gdzie pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego i realizował się jako recenzent sprzętu. Okazyjnie, dawniej i teraz, bloger. Zapalony użytkownik urządzeń o wzmocnionej odporności - smartfonów i tabletów oraz zegarków, nie zawsze „smart”. Załadować plecak pancernym sprzętem, odpalić mapę topo i zagłębić się w leśną gęstwę lub wspinać ku szczytom - to najbardziej lubi w wolnym czasie.

Przemysław Banasiak (Yokai)
Redaktor | Tech
p.banasiak@telepolis.pl

Zapytany, czy w życiu ważniejsza jest miłość, czy jedzenie, bez chwili namysłu odpowiada „jedzenie”. Pierwsze miejsce w jego sercu zajmują jednak komputery — szczególnie te szybkie, ciche i ładne. Hardware’owiec z powołania, który swoje dziennikarskie szlify zbierał na łamach PurePC.pl. W załodze Telepolis odpowiada za bezkompromisowe testy sprzętu komputerowego oraz dostarczanie ciekawostek z najgłębszych czeluści Internetu, o których istnieniu nawet nie mieliście pojęcia.

Patryk Łobaza (BlackPrism)
Redaktor | Nauka i Technologie
p.lobaza@telepolis.pl

Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Styczność z urządzeniami mobilnymi miał jeszcze podczas studiów, gdy sprzedawał je na jednym ze stoisk w galerii. Do Telepolis dołączył w czerwcu 2022 roku. Wcześniej jeszcze teksty technologiczne i popularnonaukowe pisał dla Geekweeka. W wolnym czasie lubi przeczytać dobrą książkę, pograć ze znajomymi w jakąś gierkę online lub pokopać w piłkę.

Anna Rymsza (Xyrcon)
Redaktor kreatywny | Sekretarz redakcji
a.rymsza@telepolis.pl

Miłośniczka aplikacji rozwiązujących prawdziwe problemy i praktycznych gadżetów. Przez większość kariery zawodowej była związana z portalem dobreprogramy.pl, pisała też na Komórkomanię, Gadżetomanię, Fotoblogię i Instalki. Lubi ciężką muzykę, kuchnię Dalekiego Wschodu i mądre książki. Po godzinach majsterkuje i gra w planszówki.

Arkadiusz Bała (ArecaS)
Redaktor kreatywny
a.bala@telepolis.pl

Już w dzieciństwie ślinił się na widok nowych telefonów w gablotach lokalnych sklepów. Dziś się już nie ślini – zamiast tego woli je testować. Wieloletni redaktor działu urządzeń mobilnych na PurePC.pl, dziś tester na Telepolis. Fan nowych technologii, zapalony fotograf-amator. Kiedy nie myśli akurat nad nowym artykułem, prawdopodobnie spędza czas z kotem na kolanach i padem w ręku.

Bartłomiej Grzankowski (Grzanka)
Redaktor kreatywny I Wideo
b.grzankowski@telepolis.pl

Radiowy głos w Twoim Telepolis. A także i twarz, którą najczęściej można zobaczyć na kanale YT naszego portalu. Studiował informatykę bez powodzenia i dziennikarstwo z powodzeniem. Pracował w Polskim Radiu, a także jako specjalista ds. PR. W wolnych chwilach uwielbia czytać, grać (w tytuły komputerowe oraz planszówki i RPG), jeździć na rowerze i chodzić po górach, o ile tylko są jakieś w okolicy. Autor zbioru opowiadań Trzy Sztylety.

Szymon Fiecek
Freelancer | Market Data Analyst
s.fiecek@telepolis.pl

Ekspert w branży fintech, e-commerce i płatności odroczonych. Ze spółką Comperia.pl związał się w 2008 roku, najpierw jako dyrektor ds. IT. Szymon jest absolwentem informatyki, który od 1996 roku angażował się w wiele projektów związanych z raczkującym wtedy w Polsce biznesem internetowym. Pracował dla branży retail, nieruchomości, e-commerce czy turystycznej. W Comperii odpowiadał za cyfryzację i automatyzację procesów biznesowych.

Piotr Urbaniak (gtxxor)
Redaktor | Współprace komercyjne
p.urbaniak@telepolis.pl

Pół człowiek, pół procesor superskalarny. Miłośnik sprzętu Apple, ale się do tego nie przyznaje. Pisał kod pod Cella z PS3, więc wie, co to ciężkie życie. Do zespołu Telepolis.pl ściągnięty w 2021 roku przez niezawodną Anię, która uprzednio spamowała go przez parę miesięcy :-)

Paweł Szukalski
Felietonista | Fintech

Biznesmen, specjalista w dziedzinie rynku sprzedaży internetowej i marketingu. Entuzjasta łączenia nowych technologii i finansów. Członek zarządu Comperia.pl SA.

Beata Skrzypczak (Opowiemci)
Felietonistka
kontakt@opowiemci.com

Zafascynowana literaturą i tym, jakie emocje potrafi wywołać w czytelniku. Aktywnie zaangażowana w upowszechnianie i promocję czytelnictwa, uczestniczka spotkań literackich i twórczyni internetowa. Organizatorka corocznego plebiscytu „Opowiemci” honorującego osoby promujące literaturę w sieci. Ekstrawertyczna Góralka mieszkająca na Śląsku, z wykształcenia tłumacz języka hiszpańskiego. Co roku stawia sobie jedno i to samo wyzwanie, aby przeczytać tyle książek, ile ma wzrostu.

Paweł Winiarski (northazerate)
Montażysta wideo

W Telepolis zajmuje się montażem materiałów wideo więc Premiere Pro i After Effects traktuje jak drugi dom. W branży dziennikarskiej tech/gaming – czasem jedną, czasem dwiema nogami, siedzi natomiast od ponad 15 lat – najpierw pisał, później dołożył do tego tworzenie materiałów wideo. Po godzinach oddany całym swoim czarnym sercem ekstremalnej muzyce metalowej, o której prowadzi największy w Polsce kanał na YouTube. Miłośnik winyli, zawodowo od kilku lat związany z branżą postprodukcji reklamowej.