DAJ CYNK

Realme z najszybszym wzrostem sprzedaży smartfonów 5G

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Realme smartfony 5G najszybszy wzrost sprzedaży

Realme to najszybciej rozwijająca się marka smartfonów 5G z Androidem w trzecim kwartale 2021 roku. Chiński producent przez rok zwiększył sprzedaż tych urządzeń o ponad 800%.

W trzecim kwartale 2021 roku na całym świecie sprzedano o 121% więcej smartfonów 5G z Androidem niż jeszcze rok wcześniej. Tak wynika z raportu opublikowanego przez serwis Counterpoint Research. Liderem wzrostu okazała się firma Realme, która przez 12 miesięcy zwiększyła sprzedaż smartfonów obsługujących sieci komórkowe 5 generacji aż o 831%.

Zobacz: realme GT NEO2 5G – perfekcyjny obraz i dźwięk za nieduże pieniądze
Zobacz: realme GT Master Edition – cała prawda o pogromcy średniaków

5G jako technologia przeniknęła znacznie szybciej niż jej poprzednik. Ponieważ technologia 5G wciąż ewoluuje, wkraczamy w kolejną fazę wzrostu wspieraną przez dojrzewające i poszerzające się portfolio urządzeń. Producenci OEM stale wprowadzają 5G na różne poziomy cenowe i regiony, dzięki czemu jest ono bardziej dostępne. Ponadto firmy aktywnie promowały smartfony 5G ze względu na lepszą dostępność komponentów 5G. Producenci OEM z bardziej solidnym portfolio 5G byli w stanie uchwycić rosnący popyt średniego poziomu.

– powiedział Tarun Pathak, dyrektor ds. badań w Counterpoint Research

W Indiach sprzedaż smartfonów 5G Realme wzrosła o 9519% rok do roku, najbardziej spośród wszystkich regionów. Wzrost ten jest szczególnie znaczący dla kraju, w którym sieć 5G nie została jeszcze wdrożona. Następne są Chiny, gdzie sprzedaż urządzeń 5G wzrosła o 830% rok do roku, co czyni Realme jedną z najszybciej rozwijających się marek smartfonów 5G w Chinach. Trzeci najwyższy wzrost pochodził z Europy. Co więcej, rozwój smartfonów Realme 5G na rynkach wschodzących również dobrze pozycjonuje firmę na przyszłość, ponieważ wdrażanie 5G rośnie. Przystępność cenowa i dostępność będą nadal kluczowe dla wszystkich producentów OEM, aby wykorzystać wielką szansę 5G.

– dodał Varun Mishra, starszy analityk w Counterpoint Research

Na podium wzrostów znalazły się jeszcze dwie chińskie marki, Oppo (+165%) oraz Vivo (+147%).

Smartfony 5G wzrost sprzedaży

Liderem rynku smartfonów 5G jest Apple, co nie powinno nikogo dziwić. Pierwsze iPhone'y z 5G pojawiły się w czwartym kwartale 2020 roku.

Zobacz: Orange udostępnia 5G w ofercie na kartę. Za darmo
Zobacz: Plus: co drugi Polak w zasięgu 5G. Pękła bariera prędkości 1 Gb/s

Ankieta
36%
53%
5%
5%

Wszystkich głosujących: 1041

Źródło ankiety: Realme z najszybszym wzrostem sprzedaży smartfonów 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis, Counterpoint

Źródło tekstu: Counterpoint