DAJ CYNK

Marriott nielegalnie blokował przenośne hotspoty gości

06.10.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5864

Ważne 8

0

Marriott otrzymał 600 tys. dolarów kary za blokowanie gościom hotelowym dostępu do Internetu innego niż płatne hotspoty Marriottu. Sieć hoteli twierdzi, że robiła to w interesie gości, inne zdanie miał sąd.

Marriott otrzymał 600 tys. dolarów kary za blokowanie gościom hotelowym dostępu do Internetu innego niż płatne hotspoty Marriottu. Sieć hoteli twierdzi, że robiła to w interesie gości, inne zdanie miała Federalna Komisja Komunikacji (FCC).

Marriott przekonuje, że działa w interesie bezpieczeństwa gości hotelowych, narażonych na ataki hakerów rozstawiających darmowe hotspoty, a przy okazji nalicza olbrzymie opłaty za korzystanie z hotelowego Wi-Fi. Wystawcy w czasie konferencji odbywających się na terenie hotelu musieli płacić od 250 do 1000 dolarów od każdego urządzenia podłączonego do sieci Marriottu.

FCC zarządziła, że Marriott musi zaprzestać blokowania Wi-Fi w swoich obiektach i nałożyła na firmę kartę w wysokości 600 tys. dolarów.

Źródło tekstu: FCC, wł

Tagi: fcc Marriott
Komentarze
Zaloguj się
10. ~lil
0

2014-10-07 08:54:56

tata, zupelnie jak w innych biednych krajach? pojedz moze lepiej i sam sie przekonaj a nie tak gadasz

Odpowiedz

9. ~tata
0

2014-10-07 08:02:17

Zupelnie tak samo jak w Egipcie albo innym biednym kraju Azji czy Afryki.

Odpowiedz

8. marrcus
0

2014-10-06 21:03:52

to można tak zblokowac wifi jak sie robi własną w fonie

Odpowiedz

7. ~Misiek
1

2014-10-06 20:07:22

To samo było na targach CeBIT w Hanowerze w ubiegłym roku i dwa lata temu. Byłem przewidujący - kupiłem sobie kartę SIM niemieckiego operatora i miałem net przez komórkę z udostępnieniem przez USB lub Bluetooth (mam porządny telefon, a nie iPhone/''a i mam pełny BT). A net na terenie targów kosztował 20 Euro za godzinę.

Odpowiedz

6. Sig
2

2014-10-06 17:24:10

@4 - to podobnie jak z płynami na pokładzie samolotu. Niby w teorii dodatkowa ochrona przed zamachem bombowym, a w praktyce zwiększenie sprzedaży napojów na pokładzie. Tu też jestem sobie wyobrazić jakiś zainfekowany specjalnie zostawiony otwarty hotspot dla gości (bądź uczestników konkretnej konferencji), jednakże zamiast zakłócać, wystarczyłoby za każdym razem informować jakie jest SSID oficjalnego hotspotu i że jest płatny. Kwestia kosztów też jest średnia, dla organizatora konferencji to żaden wydatek. Nawet w polskim podrzędnym hotelu (przepraszam, "centrum konferencyjnym...") potrafi kosztować zaskakująco wiele.

Odpowiedz

5. ~
0

2014-10-06 17:24:09

jak oni to blokowali?

Odpowiedz

4. ~Rafaello
5

2014-10-06 16:56:20

Najlepsze zdanie to: "Sieć hoteli twierdzi, że robiła to w interesie gości" - na pewno:)

Odpowiedz

3. ~pabloki
-1

2014-10-06 15:54:57

... ale to chyba było w usa więc po co nam ta wiedza.

Odpowiedz

2. ~Rysiu
2

2014-10-06 15:36:39

iektach i nałożyła na firmę KARTĘ w wysokości 600 tys. dolarów. BŁĄD

Odpowiedz

2014-10-06 15:22:53

Zważywszy na to, że Marriott praktykował to od 2012 roku, to kara zdecydowanie niewielka.

Odpowiedz