DAJ CYNK

[Aktualizacja] Darmowy internet mobilny dla studentów i doktorantów - propozycja Jarosława Gowina

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Jaroslaw Gowin darmowy Internet mobilny studenci doktoranci

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin chce, by operatorzy sieci komórkowych przyznali studentom i doktorantom bezpłatny dostęp do Internetu mobilnego. Ma to związek z koronawirusem i koniecznością zdobywania wiedzy online.

Jarosław Gowin, szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego, poinformował za pomocą Twittera, że zwrócił się do operatorów sieci komórkowych w Polsce o przyznanie bezpłatnego dostępu do Internetu mobilnego dla studentów i doktorantów. Jak twierdzi minister, wszyscy powinni mieć równe szanse udziału w nauczaniu online.

Zobacz: Promocje „z okazji” koronawirusa
Zobacz: Gwałtowny przyrost użytkowników Microsoft Teams i Slacka. Przez koronawirusa...

Wniosek Jarosława Gowina to wyjście naprzeciw studentom i doktorantom, którzy z powodu zamkniętych uczelni czy bibliotek, mają dostęp do wiedzy tylko drogą online. A do tego potrzebny jest dostęp do Internetu, a w przypadku wykorzystywania do tego celu sieci komórkowej odpowiednio duży pakiet internetowy.

Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Pomysł wydaje się bardzo dobry. Jednak czy wpłynie na jakieś działania ze strony operatorów, tego jeszcze nie wiemy. Jeśli pojawią się nowe wiadomości w tej sprawie, będziemy Was informować.

Zobacz: [Aktualizacja] Orange na wiosnę: nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a do tego pakiet 3 GB
Zobacz: Plus na kartę - zmiany w ofercie. Więcej GB także w Plushu

Prośbę o komentarz w powyższej sprawie wysłaliśmy do operatorów tworzących tak zwaną Wielką Czwórkę: Orange Polska, P4 (Play), Polkomtel (Plus) i T-Mobile Polska. Gdy otrzymamy odpowiedzi, będziemy się nimi dzielić z Czytelnikami, aktualizując tę wiadomość.

T-Mobile Polska

Jako pierwsza wpadła do naszej skrzynki odbiorczej odpowiedź z biura prasowego magentowego operatora. Poniżej publikujemy jej treść:

W T-Mobile – niezależnie od etapu edukacji – każdy klient może skorzystać z dodatkowych, bezpłatnych paczek Internetu, które przygotowaliśmy na ten nietypowy okres. Zobowiązaliśmy się również, że będziemy systematycznie (w każdym tygodniu) udostępniać kolejne pakiety, by w czasie wzmożonej pracy i edukacji zdalnej, nasi klienci mogli swobodnie korzystać z internetu. 

Zachęcamy studentów, doktorantów i wykładowców do sprawdzania aplikacji „Mój T-Mobile”. Tam, w zasadzie od samego początku okresu kwarantanny, można było i nadal można skorzystać z dodatkowych paczek danych:

  • 13 marca udostępniliśmy 3 GB darmowego Internetu,
  • w ostatni piątek było to aż 10 GB,
  • w tym tygodniu planujemy kolejne paczki bezpłatnych danych.

Oprócz tego w aplikacji Mój T Mobile klienci mogą w dowolnej chwili skorzystać także z darmowych 7 GB za uzupełnienie profilu oraz 6 GB za płatność VISA. Aplikacja pozwala również na realizację większości operacji na koncie klienta w tym opłacenie faktury, doładowanie konta czy uruchomienie dodatkowych pakietów danych.

Będziemy systematycznie dawać znać o kolejnych inicjatywach, dzięki którym łatwiej będzie sobie poradzić w tym nietypowym czasie.

Orange Polska

Rzecznik prasowy pomarańczowego operatora, Wojciech Jabczyński, poinformował nas, że Orange Polska analizuje możliwości w tym zakresie.

P4 (operator sieci Play)

Operator sieci Play w odpowiedzi na nasze zapytanie przypomniał o promocji, w której zdobyć można dodatkowy, bezpłatny pakiet 10 GB Internetu. Jeśli chodzi o wniosek ministra Jarosława Gowina, Play potwierdza jego otrzymanie:

Jeśli chodzi o korespondencję z Panem Premierem J. Gowinem - w tym momencie możemy potwierdzić, że wczoraj popołudniu otrzymaliśmy mail od Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa w poniższej kwestii.

Analizujemy tę prośbę i przygotowujemy odpowiedź bezpośrednio do Pana Premiera.

Aktualizacja:

Uzupełniliśmy naszą wiadomość o odpowiedzi, jakie otrzymaliśmy od operatorów sieci komórkowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Jarosław Gowin (Twitter), wł

Przewiń w dół do następnego wpisu