DAJ CYNK

Nowelizacja Megaustawy trafiła do Sejmu. Wkrótce pierwsze czytanie w Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6409

Przed nowelizacją megaustawy kolejny etap na jej drodze do wejścia w życie, czyli przyjęcie przez polski parlament. 28 maja tego roku projekt wpłynął do Sejmu, a 3 czerwca został skierowany do Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

W pierwszej połowie maja 2019 roku Rada Ministrów RP przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw, czyli tak zwaną nowelizację megaustawy. Celem zmian jest likwidacja barier administracyjno-prawnych, które hamują rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej. Związane są one między innymi z obowiązującymi w Polsce normami promieniowania elektromagnetycznego w zakresie fal radiowych i mikrofal, z których ma korzystać technologia 5G.

Zobacz: Nowelizacja megaustawy została przyjęta przez rząd - informuje Ministerstwo Cyfryzacji
Zobacz: Megaustawa kluczowa również dla rynku telewizyjnego. „5G zrewolucjonizuje rynek
Zobacz: Z sieci 5G w Korei Południowej korzysta już ponad milion użytkowników

Część społeczeństwa jest przeciwna wdrażaniu sieci 5G w Polsce, dopatrując się w telefonii komórkowej, a w tej technologii w szczególności, zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi. Fale elektromagnetyczne z zakresów częstotliwości, z których będzie korzystało 5G, ma według przeciwników tej technologii zwiększać zachorowalność między innymi na choroby nowotworowe. 5G to także narzędzie do kontroli umysłów, jak twierdzą niektórzy. Brak jest jednak jednoznacznych, naukowych podstaw do tego, by przyznać im rację.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji walczy z mitami na temat sieci 5G
Zobacz: Marek Zmyślony: wciąż za mało wiemy na temat wpływu 5G na zdrowie ludzi
Zobacz: 5G nie szkodzi - naukowcy obalają mity pseudonaukowców [wideo]

Pełną treść projektu nowelizacji megaustawy, który trafił do Sejmu wraz z uzasadnieniem znajdziecie w tym dokumencie (pdf).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: sejm.gov.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu