DAJ CYNK

Megaustawa kluczowa również dla rynku telewizyjnego. „5G zrewolucjonizuje rynek"

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7921

Choć bardzo rzadko się o tym mówi, wdrożenie sieci 5G oraz przepisów tzw. Megaustawy będą miały duże znaczenia dla rozwoju telewizji w Polsce. Był to jeden z tematów poruszanych podczas konferencji Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

5G będzie przede wszystkim rewolucją pod względem wykorzystania częstotliwości nadania. Podstawowym pasmem sieci piątej generacji będzie 700 MHz. Częstotliwość o dalekim zasięgu będzie podstawą do działania niewielkich urządzeń Internetu rzeczy. Obecnie jest na niej nadawana telewizja naziemna. Nadawcy telewizyjnie dostaną nie tylko nowe częstotliwości, ale również możliwości rozwoju swoich usług.

Zobacz: Nowelizacja megaustawy została przyjęta przez rząd - informuje Ministerstwo Cyfryzacji

Będzie to możliwe dzięki zwiększeniu szybkości przesyłania danych w sieci 5G, co pozwoli rozbudować portfolio usług HbbTV (telewizja hybrydowa) lub OTT (płatne treści na żądanie).

Zobacz: Wdrożenie 5G wymusi na operatorach wprowadzenie nowych standardów bezpieczeństwa

Podczas konferencji PIKE o wpływie Megaustawy i sieci 5G na telewizję mówili m.in. prezes Kino Polska Bogusław Kisielewski oraz prezes PIKE Jerzy Straszewski. Ich zdaniem w branży kablowej niezbędne są konsolidacje rynku, który obecnie UOKiK widzi jako branże lokalne, które nie mają możliwości dalszej ekspansji. Szef Kino Polska dodał również, że konsolidacje zrewolucjonizują rynek i pozwolą na nadawanie sygnału wszędzie, bez horrendalnych stawek Emitela.

Zobacz: Exatel ma wizję sieci 5G w Polsce - wspólna sieć krajowa i konsorcjum z operatorami
Zobacz: 5G albo dokładne prognozy pogody - ostrzega NOAA

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wirtualnemedia; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu