DAJ CYNK

Z sieci 5G w Korei Południowej korzysta już ponad milion użytkowników

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9018

W zaledwie 69 dni od uruchomienia sieci 5G w Korei Południowej, liczba jej użytkowników przekroczyła milion. Co ciekawe, osiągnięcie podobnego wyniku w 2011 roku przy starcie sieci 4G trwało 11 dni dłużej.

O przekroczeniu bariery miliona użytkowników sieci 5G poinformowało koreańskie Ministerstwo Nauki i Technologii. Komercyjne sieci 5G wystartowały w Korei Południowej 3 kwietnia i biorąc pod uwagę obecny wynik każdego dnia zyskują średnio nawet 17 tys. nowych abonentów. Najwięcej użytkowników zdecydowało się na usługi operatora SK Telecom (40 proc.). Korea Telecom oraz LG U+ mają po 30 proc. udziałów w rynku usług 5G.

Zobacz: Polski akcent w koreańskim 5G. Comarch pomaga LG U+

Wygląda na to, że początkowe problemy z mocno ograniczonym zasięgiem i prędkościami transferu udało się rozwiązać przez instalację dodatkowych stacji bazowych. W połączeniu z atrakcyjną promocją telefonów 5G (Samsung Galaxy S10 5G oraz LG V50 ThinQ 5G) udało się namówić kolejnych konsumentów do sięgnięcia po nową technologię.

Zobacz: LG V50 ThinQ 5G w końcu trafi na rynek. Koreański producent chce rozpocząć sprzedaż tego modelu 10 maja

Według najnowszych prognoz do końca roku uda się rozbudować bazę abonentów sieci 5G w Korei Południowej o kolejne 3-4 mln. Głównym czynnikiem prędkości adopcji 5G nadal będzie zasięg oraz popyt na telefony obsługujące sieć najnowszej generacji. Zarówno SK Telecom, jak i Korea Telecom zanotowała wzrost liczby abonentów przesiadających się z 4G na 5G.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu