DAJ CYNK

LG V50 ThinQ 5G w końcu trafi na rynek. Koreański producent chce rozpocząć sprzedaż tego modelu 10 maja

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6596

Już 19 kwietnia na koreański rynek miał trafić smartfon LG V50 ThinQ 5G, ale data premiery została przesunięta. Teraz tamtejsze media podają, że Koreańczycy będą mogli kupić nowy smartfon z obsługą technologii 5G 10 maja bieżącego roku.

Smartfonowy biznes nie idzie najlepiej firmie LG, o czym świadczą choćby opublikowane niedawno wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 roku. Koreański producent oczekuje, że wprowadzenie na rynek smartfonu LG V50 ThinQ 5G może poprawić złą sytuację, ale urządzenia tego wciąż nie można kupić nigdzie na świecie, a minął już miesiąc drugiego kwartału.

Zobacz: Wyniki LG za 1Q2019: ponad 10-krotny wzrost zysku operacyjnego może oznaczać odbicie od dna
Zobacz: Szwajcaria będzie pierwszym krajem Europy, do którego trafi LG V50 ThinQ 5G

Nie jest do końca jasne, czym zostało spowodowane opóźnienie startu sprzedaży smartfonu. Jedną z możliwości są problemy z działaniem komercyjnej sieci 5G w Korei Południowej i nawiązywaniem z nią połączeń przez smartfony 5G. Z takimi problemami spotkał się tam również Samsung, którego model Galaxy S10 5G jest dostępny w Korei Południowej w przedsprzedaży. Jak podaje serwis BusinessKorea, obecnie są podejmowane wysiłki, wspólnie z firmą Qualcomm oraz operatorami telekomunikacyjnymi, w celu poprawy usług 5G i optymalizacji smartfonów, począwszy od oprogramowania, sprzętu i sieci.

Zobacz: MWC 2019: LG zaprezentował nowe flagowce, modele LG V50 ThinQ 5G i LG G8 ThinQ
Zobacz: Galaxy S10 5G to pierwszy telefon 5G Samsunga - tak smakuje przyszłość

Pomimo występujących nadal niestabilności w działaniu koreańskiej sieci 5G, tamtejsze media podają, że LG nie chce dłużej czekać i 10 maja zamierza wprowadzić model V50 ThinQ 5G do sprzedaży na terenie Korei Południowej. Ma to podobno wynikać z obaw przed spadkiem zainteresowania urządzeniem ze strony potencjalnych nabywców.

Zobacz: Sieć 5G w Korei ma już ponad 260 tys. klientów
Zobacz: Qualcomm ujawnia ile pieniędzy dostanie za dostawy modemów 5G dla smartfonów Apple

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: BusinessKorea

Przewiń w dół do następnego wpisu