DAJ CYNK

Qualcomm ujawnia ile pieniędzy dostanie za dostawy modemów 5G dla smartfonów Apple

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5573

Qualcomm wreszcie uporządkował spór patentowy z Apple, czego efektem ubocznym okazało się porzucenie przez Intela tematu modemów 5G dla urządzeń mobilnych. Teraz wiemy również ile producent zarobi na swoim kilkuletnim kontrakcie.

Wchodzące w życie porozumienie między Qualcommem i Apple zakłada 6-letni kontrakt licencyjny, który można rozszerzyć o kolejne dwa lata. Qualcomm będzie głównym dostawcą modemów 5G dla Apple, a prognoza przychodów z tego tytułu na trzeci kwartał roku fiskalnego 2019 wynosi 4,5 - 4,7 mld dol. Gdyby nie umowa z Apple, przychody Qualcommu w ujęciu rocznym zanotowałyby spadek.

Zobacz: Apple kupi jednak modemy 5G do przyszłorocznych iPhone'ów od firm Samsung i Qualcomm

W ten sposób Apple pozbywa się również potencjalnych reperkusji związanych z wykorzystywaniem modemów 5G od Huawei, co szczególnie w USA mogłoby się wiązać z problemami natury politycznej. Spekuluje się również o tym, że producent iPhone'a zamierza też dodatkowo pozyskiwać nieco tańsze i prostsze modemy 5G od Samsunga. Przypuszczalny termin premiery smartfonów Apple wyposażonych w modemy 5G to jesień 2020 roku.

Zobacz: Zaskakujący efekt końca wojny Apple i Qualcomm. Intel rezygnuje z produkcji modemów 5G dla smartfonów

Wprowadzenie technologii 5G do iPhone'ów zwiększy wielkość ich sprzedaży. W ostatnim czasie nowe smartfony Apple'a znajdują coraz mniej nabywców. Ma się to jednak zmienić w przyszłym roku, gdy na rynek może trafić nawet 200 mln telefonów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie. Spora część z nich może być właśnie iPhone'ami 5G.

Źródło zdjęć: Qualcomm

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu