DAJ CYNK

Zaskakujący efekt końca wojny Apple i Qualcomm. Intel rezygnuje z produkcji modemów 5G dla smartfonów

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6673

Trwająca od lat wojna patentowa między Apple i Qualcommem nieoczekiwanie dobiegła końca. Umowa obu gigantów niesie dla rynku ogromne znaczenie, czego niemal natychmiastowym symptomem stało się wycofanie Intela z produkcji modemów 5G.

W komunikacie prasowym Intela czytamy o porzuceniu planów produkcji modemów 5G dla smartfonów, których rynkową premierę zaplanowano na 2020 rok. Firma zamierza się skupić na tworzeniu infrastruktury 5G, w tym produkcji modemów 5G dla laptopów oraz urządzeń IoT. W oświadczeniu nie ma słowa o osiągniętym właśnie porozumieniu między Apple i Qualcommem, aczkolwiek termin publikacji oświadczenia nie wydaje się przypadkowy.

Zobacz: Qualcomm zaprezentował nowe Snapdragony: 665, 730 i 730G. Czy są wydajniejsze od swoich poprzedników?

Zobacz: Apple i Huawei nie rozmawiają na temat dostaw modemów 5G. Chińczycy skupiają się na rozbudowie sieci

Warto podkreślić, że jednym z elementów porozumienia osiągniętego po kilkuletniej batalii między Apple i Qualcommem jest 6-letni kontrakt na dostawy modemów Qualcomm dla urządzeń z iOS. Dla Intela strata pieniędzy Apple mogła okazać się zbyt wielka, a zyski z rynku smartfonów z Androidem za małe. Czy firma pójdzie za ciosem i wycofa się również z rynku procesorów mobilnych?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel, Qualcomm

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu