DAJ CYNK

MWC 2019: LG zaprezentował nowe flagowce, modele LG V50 ThinQ 5G i LG G8 ThinQ

Marian Szutiak

Sprzęt

W przeddzień targów Mobile World Congress 2019 w Barcelonie firma LG zaprezentowała nowe topowe smartfony. LG V50 ThinQ 5G to pierwszy model tej firmy z obsługą sieci 5G, natomiast LG G8 ThinQ jest pierwszym modelem z tej serii z ekranem OLED.

LG V50 ThinQ 5G

Smartfon LG V50 ThinQ 5G pozwala na korzystanie ze wszystkich zalet technologii 5G, która już wkrótce będzie oferowana przez operatorów. Jak podaje producent, umożliwi on przesyłanie multimediów z prędkościami nawet 20-krotnie przewyższającymi transmisję danych w sieciach 4G.

Dźwięk stereo i technologia DTS:X

V50 ma udoskonalony system audio, który pozwala na odtwarzanie dźwięku stereofonicznego o wysokiej jakości nawet bez użycia słuchawek. Zapewnia to technologia DTS:X, dzięki której smartfon umożliwia uzyskanie realistycznych efektów dźwięku przestrzennego o dużej wyrazistości i głębi. Urządzenie wspiera kodek Qualcomm aptX i aptX HD, co powinni docenić fani słuchania muzyki przez słuchawki bezprzewodowe.

Aby zapewnić lepsze doznania podczas korzystania z multimediów, LG V50 ThinQ 5G wyposażony jest w 6,4-calowy wyświetlacz OLED FullVision QuadHD+. Producent zastosował tu również funkcję AI Display, które zapobiegają zmęczeniu wzroku, automatycznie dostosowując nasycenie barw oraz jasność ekranu do warunków otoczenia.

Profesjonalne nagrywanie wideo

W smartfonie LG zastosowano innowacje w dziedzinie rejestracji obrazu, które mają pozwolić użytkownikom wykonywanie zdjęć i nagrań wideo o najwyższej jakości. Przedni oraz tylny aparat wyposażony jest w funkcję kontroli nad głębią Video Depth Control, co ma zagwarantować utrzymanie ostrości ruchomych obiektów na filmach. Dzięki technologii Dual FOV, analizującej odległość oraz głębię, rejestrowany obraz jest w pełni zgodny z widzianym przez użytkownika.

Najnowsze technologie

LG V50 jest napędzany chipsetem Qualcomm Snapdragon 855 z modemem Snapdragon X50. Jest tu też specjalnie zoptymalizowanym przez LG oprogramowaniem, które pozwala na uzyskanie dużej mocy obliczeniowej potrzebnej do obsługiwania technologii 5G. W smartfonie znajduje się akumulator o pojemności 4000 mAh oraz nowy system chłodzenia z komorą parową.

Elegancki design i standard militarny

Smartfon LG V50 ThinQ 5G przyciąga wzrok designem typowym dla serii V, ma 8,3 mm grubości oraz waży 183 g. Nowy model ma też całkowicie gładki profil - tylny aparat nie wystaje ponad otaczającą go powierzchnię. LG V50 ThinQ 5G, tak jak poprzednie modele z serii V, spełnia wymagania amerykańskich norm wojskowych MIL-STD 810G.

Podwójny ekran

LG V50 ThinQ 5G ma, jako wyposażenie opcjonalne, dodatkowy ekran, którego moduł pełni też funkcję futerału i pozwala użytkownikom smartfonu na korzystanie z drugiego 6,2-calowego wyświetlacza OLED, który - jak twierdzi LG - ułatwia oglądanie multimediów i pracę wielozadaniową, a także zapewnia większą satysfakcję z gier.

Dodatkowy ekran oraz wyświetlacz smartfonu LG V50ThinQ 5G mogą być używane niezależnie. Na przykład użytkownicy mogą na jednym ekranie oglądać film, a na drugim przeglądać informacje o nim w bazie IMDb.

Nawet cztery aplikacje uruchomione jednocześnie

Gdy jest podłączony moduł z dodatkowym ekranem, na wyświetlaczu smartfonu LG V50 ThinQ 5G pojawia się specjalna ikona służąca do włączania drugiego wyświetlacza oraz umożliwiająca przełączanie się między obydwoma ekranami. Ponadto, korzystając z funkcji obsługi kilku okiem, można podzielić każdy z ekranów na dwie części, tak aby jednocześnie korzystać z czterech różnych aplikacji.

W wybranych grach dodatkowy ekran może pełnić funkcję dedykowanego kontrolera, dzięki któremu kciuki użytkownika nie przesłaniają już akcji na ekranie. Dodatkowy ekran, który można ustawić pod kątem 104 lub 180 stopni, jest zasilany z baterii smartfonu, dzięki czemu nie wymaga oddzielnego ładowania.

Specyfikacja:

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 855 z modemem 5G Snapdragon X50,
 • Wyświetlacz: OLED FullVision 6,4-cala 19,5:9 QuadHD+ (3120 x 1440 / 538 pikseli na cal),
 • Pamięć: 6 GB RAM + 128 GB pamięci wewnętrznej, karta microSD (maks. 2 TB),
 • Tylny aparat: 16 MPix z obiektywem szerokokątnym (f/1,9 / 1,0 μm / 107˚), 12 MPix z obiektywem standardowym (f/1,5 / 1,4 μm / 78˚), 12 MPix z teleobiektywem (f/2,4 / 1,0 μm / 47˚),
 • Przedni aparat: 8 MPix z obiektywem standardowym (f/1,9 / 1,12 μm / 80˚), 5 MPix z obiektywem szerokokątnym (f/2,4 / 1,0 μm / 90˚),
 • Akumulator: 4000 mAh,
 • System operacyjny: Android 9.0 Pie,
 • Wymiary: 159,2 x 76,1 x 8,3mm,
 • Masa: 183 g,
 • Sieć komórkowa: 3G / 4G LTE-A / 5G,
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5, NFC, USB-C (kompatybilne z USB 3.1),
 • Kolory: Astro Black (czarny),
 • Inne: szerokopasmowe głośniki stereofoniczne, głośnik Boombox, AI CAM, Google Lens, Asystent Google, rozpoznawanie mowy z dużej odległości, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad, system dźwięku przestrzennego DTS:X, kategoria ochronna IP68 – odporność na wodę i pył, HDR10, rozpoznawanie twarzy, czujnik linii papilarnych, szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0, zgodność z normą MIL-STD-810G, radio FM.

Dodatkowy ekran:

 • Wyświetlacz: OLED 6,2-cala  FullHD+ (2160 x 1080),
 • Wymiary: 161,6 x 83,4 x 15,5 mm,
 • Masa: 131 g,
 • Rodzaj styków: Pogo Pin (3),
 • Kolory: Aurora Black (Czarny).

LG G8 ThinQ

LG G8 ThinQ, jak podaje producent, konsekwentnie trzyma się koncepcji dyskretnego designu, pozbawionego wszystkich nieistotnych elementów smartfon, dzięki czemu prezentuje się niezwykle stylowo. Do uzyskania minimalistycznego wyglądu przyczynia się technologia Crystal Sound OLED, dzięki której przedni ekran smartfonu jest pozbawiony tradycyjnych otworów na głośnik, ponieważ funkcję membrany pełni cały wyświetlacz.

Nowy standard zabezpieczenia telefonu

LG G8ThinQ  jest pierwszym na świecie smartfonem wyposażonym w zaawansowaną funkcję identyfikacji użytkownika w oparciu o unikalną budowę naczyń krwionośnych dłoni - Hand ID. Taki sposób zabezpieczenia telefonu możliwy jest dzięki aparatowi Z Camera z czujnikiem obrazu ToF oraz czujnikowi podczerwieni. Metoda ta, jak twierdzi producent, zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa niż standardowy czujnik linii papilarnych. Czujniki analizują kształt, rozmiar oraz inne unikalne cechy naczyń krwionośnych dłoni. Aby odblokować smartfon LG G8 ThinQ, wystarczy na ułamek sekundy przed obiektywem przedniego aparatu ustawić dłoń (którą wcześniej użytkownik zarejestrował).

Najbardziej zaawansowany tryb portretowy

Aparat Z Camera pozwala też na wykonywanie zdjęć selfie z wykorzystaniem trybu portretowego. Analizuje on promieniowanie podczerwone odbite od obiektów i na tej podstawie oblicza głębie fotografowanej sceny. Sposób ten jest dużo szybszy i dokładniejszy niż tradycyjne czujniki obrazu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest kontrola głębi podczas filmowania (Video Depth Control) oraz rozpoznawanie twarzy Face Unlock.

Dzięki technologii ToF aparat Z Camera widzi obiekty przestrzennie, a na ocenę odległości nie ma wpływu światło z zewnętrznych źródeł. Co więcej, ze względu na analizowanie głębi nie można oszukać funkcji Face Unlock ustawiając przed obiektywem zdjęcie twarzy.

Sterowanie gestami

Aparat Z Camera pozwolił na zaimplementowanie funkcji rozpoznawania gestów Air Motion. Dzięki niej użytkownicy mogą odbierać i kończyć połączenia telefoniczne, wykonywać zrzuty ekranu, przełączać się między aplikacjami lub regulować głośność bez dotykania urządzenia. Do obsługiwania funkcji smartfonu LG G8 ThinQ wystarczają proste gesty, takie jak wskazanie palcem lub przesunięcie dłoni.

W przeciwieństwie do istniejących aparatów, które są w stanie odróżnić tylko obiekt od tła, przedni aparat LG G8 ThinQ mierzy odległość między obiektem i urządzeniem, kontrolując intensywność rozmycia tła do 256 poziomów. Dzięki matrycy o rozmiarze 1,22μm (o około 10 procent większemu niż w LG V40 ThinQ), LG G8 ThinQ może generować znacznie ostrzejszy obraz i korzystać z jeszcze czybszego autofocusa.

W LG G8 ThinQ  debiutuje zupełnie nowa funkcja Portretu Video. Dzięki niej użytkownik będzie mógł kontrolować intensywność rozmycia tła podczas filmowania przednim aparatem. Analizując dystans oraz głębię sceny za pomocą technologii FOV użytkownik jest w stanie nagrać film z zaznaczeniem głębi dwóch planów.

Ekran OLED w serii G

LG G8 ThinQ jest pierwszym modelem z serii G wyposażonym w wyświetlacz OLED. Duży ekran FullVision QuadHD+ ma przekątną 6,1 cala i gęstość pikseli na poziomie 564 ppi. Ponadto, funkcja AI Display optymalizuje nasycenie barw oraz jasność odpowiednio do warunków otoczenia i w ten sposób zapobiega zmęczeniu wzroku.

Najwyższa jakość dźwięku

LG G8 ThinQ jest wyposażony w głośnik Boombox, który wspiera również dźwięk stereo. W smartfonie zastosowano system DTS:X, umożliwiający odtwarzanie realistycznych efektów dźwięku przestrzennego oraz 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad DAC. Smartfon obsługuje też technologię MQA (Master Quality Authenticated), umożliwiającą streaming dźwięku o bardzo wysokiej jakości. Dostrojony we współpracy z firmą Meridian Audio model LG G8 ThinQ znakomicie wpisuje się w tradycję smartfonów LG zapewniających znakomite wrażenia audio.

Specyfikacja:

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 855,
 • Wyświetlacz: OLED FullVision 6,1-cala 19,5:9 QuadHD+ (3120 x 1440 / 564 piksele na cal),
 • Pamięć: 6 GB RAM, 128GB pamięci wewnętrznej, karta microSD (maks. 2 TB),
 • Tylny aparat: 16 MPix z obiektywem szerokokątnym (f/1,9 / 1,0 μm / 107˚), 12 MPix z obiektywem standardowym (f/1,5 / 1,4 μm / 78˚), 12 MPix z teleobiektywem (f/2,4 / 1,0 μm / 45˚),
 • Przedni aparat: 8 MPix z obiektywem standardowym (f/1,7 / 1,22 μm / 80˚ z funkcją Auto Focus), aparat Z Camera (z czujnikiem ToF),
 • Akumulator: 3500 mAh,
 • System operacyjny: Android 9.0 Pie,
 • Wymiary: 151,9 x 71,8 x 8,4 mm,
 • Masa: 167 g,
 • Sieć komórkowa: 3G / 4G LTE-A,
 • Łączność: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5, NFC, USB-C (kompatybilne z USB 3.1),
 • Zabezpieczenia biometryczne: rozpoznawanie dłoni Hand ID, rozpoznawanie twarzy Face Unlock, czujnik linii papilarnych,
 • Kolory: Carmine Red (czerwony), New Aurora Black (czarny), New Moroccan Blue (niebieski),
 • Inne: Air Motion, głośnik Boombox + stereofoniczny głośnik Crystal Sound OLED, AI CAM, Google Lens, Asystent Google, rozpoznawanie mowy z dużej odległości, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad, system dźwięku przestrzennego DTS:X, kategoria ochronna IP68 – odporność na wodę i pył, HDR10, szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0, zgodność z normą MIL-STD 810G, radio FM.

LG G8s ThinQ

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 855,
 • Ekran: 6.2-calowy 18.7:9 FullHD+ OLED FullVision (2248 x 1080),
 • Pamięć: 6 GB RAM, 64 GB lub 128GB pamięci wewnętrznej,
 • Tylny aparat: 13 MPix szerokokątny, 12 MPix standardowy, 12MPix teleobiektyw,
 • Przedni aparat: 8MPix standardowy, Z Camera (ToF Technology),
 • Akumulator: 3350 mAh,
 • Inne: Hand ID, Face Unlock, Air Motion, głośniki stereo.

Zobacz: HMD Global pokazuje na MWC 2019 pięć nowych Nokii. Wśród nich jest długo wyczekiwana Nokia 9
Zobacz: Składany Huawei Mate X ma zmiażdzyć Samsunga Galaxy Fold, czyli Huawei Connecting the Future
Zobacz: Mi Mix 3 5G: firma Xiaomi zaprezentowała nowy wariant swojego smartfonu z całkiem atrakcyjną ceną

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: LG