DAJ CYNK

Mi Mix 3 5G: firma Xiaomi zaprezentowała nowy wariant swojego smartfonu z całkiem atrakcyjną ceną

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4531

W przededniu targów MWC 2019. firma Xiaomi zaprezentowała w Barcelonie nowy wariant smartfonu Mi Mix 3, obsługującą sieć 5G. Przy okazji wykonano połączenie wideo przez sieć nowej generacji.

Xiaomi zajął w 2018 roku czwarte miejsce wśród największych producentów smartfonów na świecie, czym chiński producent nie omieszkał się pochwalić. Na całym świecie z oprogramowania MIUI, czyli interfejsu instalowanego na smartfonach tej firmy, korzystają aktywnie ponad 224 miliony użytkowników. \W ciągu 4 lat Xiaomi doszedł do uzyskiwania przychodów ze sprzedaży swoich urządzeń rzędu 10 miliardów dolarów, a po 7 latach - 15 mld USD. Swoją przyszłość producent widzie w smartfonach i sprzęcie IoT (Internet of Things, internet rzeczy).

Zobacz: Rynek smartfonów po 4Q2018 według Gartnera: przez rok najwięcej zyskał Huawei

Xiaomi podał podczas dzisiejszej konferencji, że jest numerem 1 w Hiszpanii, a według IDC osiągnął pierwsze miejsce na globalnym rynku elektroniki noszonej w III kwartale 2018 roku. Xiaomi sprzedaje też najwięcej telefonów w Chinach, ale tylko online. Obecnie ekosystem urządzeń Xiaomi składa się z ponad 2000 urządzeń.

W marcu 2017 roku firma Xiaomi rozpoczęła prace nad 5G. Na dalsze prace producent zainwestuje w najbliższym czasie 1,4 mld dolarów. 3 września 2018 roku udało się po raz pierwszy połączyć smartfon Xiaomi z siecią 5G. Ze współpracy z chińskim producentem zadowolony jest Qualcomm, który widzi przyszłość w Xiaomi, z uwagi na rozmiar i zasięg tej młodej firmy (data założenie Xiaomi to 6 kwietnia 2010 roku).

5G zapewni urządzeniom nielimitowane połączenia o wysokiej prędkości. Niskie opóźnienia poprawą działanie wirtualnej rzeczywistości, a możliwość dzielenia się multimediami zmieni sposób funkcjonowania mediów społecznościowych. Uczenie maszynowe będzie dostępne w każdej aplikacji, a te - dzięki zniwelowaniu opóźnień - będą mogły być używane w chmurze przez cały czas.

Xiaomi Mi Mix 3 5G

O samym smartfonie Mi Mix 3 sporo napisaliśmy w naszej recenzji, do której przeczytania zapraszamy.

Zobacz: Test telefonu Xiaomi Mi Mix 3: wielki ekran i slider zamiast wcięcia

W Barcelonie zaprezentowano zapowiadany od kilku miesięcy nowy wariant urządzenia, obsługujący sieć 5G. Smartfon, jak podał producent, osiągnął w niej szybkość pobierania przekraczającą 2 Gb/s. Wewnątrz urządzenia pracuje Snapdragon 855 oraz modem Snapdragon X50.

W trakcie konferencji przeprowadzono połączenie wideo po sieci 5G z pracownikiem hiszpańskiego Orange. Była to pierwsza wideorozmowa 5G przeprowadzona przez Xiaomi poza Chinami.

Sprzedaż Xiaomi Mi Mix 3 5G ruszy w maju bieżącego roku. Jego cena w Europie wyniesie 599 euro (około 2600 zł).

Zobacz: Ile będzie kosztować Xiaomi Mi 9 w Europie? Kupisz dwie sztuki za jeden egzemplarz Galaxy S10
Zobacz: Galaxy S10 5G to pierwszy telefon 5G Samsunga - tak smakuje przyszłość
Zobacz: Oppo Innovation Event: technologia 5G oraz moduł aparatu z bezstratnym zoomem 10x

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu