DAJ CYNK

Oppo Innovation Event: technologia 5G oraz moduł aparatu z bezstratnym zoomem 10x

23.02.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4429

Ważne 1

0

 

W Barcelonie odbył się Oppo Innovation Event, podczas którego chiński producent zaprezentował nowe projekty z zakresu 5G oraz fotografii mobilnej.

- Miło nam gościć przedstawicieli mediów i partnerów na pierwszym zorganizowanym przez nas wydarzeniu tego typu. Innowacyjność jest dla OPPO kwestią priorytetową, a dzięki naszym ostatnim osiągnięciom możemy już teraz oferować konsumentom technologie i rozwiązania przyszłości. Planujemy w dalszym ciągu rozwijać się w tym kierunku oraz wprowadzać na rynek i zapewniać klientom dostęp do nowości technicznych, szczególnie w zakresie fotografii i technologii 5G.

- powiedział Anyi Jiang, wiceprezes Oppo.

Nie da się zaprzeczyć, że 5G, z uwagi na to, co oferuje, to przyszłość rynku telefonów komórkowych. Ogłoszony dziś 5G Landing Project oraz pierwszy smartfon Oppo z technologią 5G stanowią kolejny krok w tym kierunku. Projekt opiera się na współpracy pomiędzy Oppo i firmami telekomunikacyjnymi, takimi jak Swisscom, Telstra i Optus oraz działaniach z potencjalnymi partnerami, takimi jak SingTel. Dzięki temu Oppo - jak twierdzi - może stać się jednym z pierwszych producentów telefonów komórkowych, który zaoferuje klientom nie tylko smartfon z technologią 5G, ale również dostęp do sieci 5G (na całym świecie) jeszcze w tym roku.

- Rok 2019 będzie rokiem 5G. Jako jeden z kluczowych partnerów dostrzegamy ogromne zaangażowanie Oppo w zakresie wprowadzenia technologii 5G. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, mogąc być częścią tego niezwykłego procesu.

- powiedział Cristiano Amon, prezes firmy Qualcomm.

Firma Oppo przygotowuje się na nadejście ery 5G już od 2015 roku, inwestując oraz rozwijając technologię i design w celu stworzenia odpowiedniego urządzenia. Chiński producent chce stworzyć smartfon, który pozwoli na korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw technologii 5G, jednocześnie zapewniając szerokie możliwości i funkcjonalność. Taki model z 5G powinien odmienić życie konsumentów, dzięki takim rozwiązaniom, jak wideorozmowy 3D, granie w chmurze oraz w trybie multiplayer z wykorzystaniem rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości (AR i VR). a także możliwość pobierania, wysyłania i odtwarzania w chmurze filmów w jakości 4K i 8K. Technologia ma pozwolić także na przykład robić zakupy i poruszać się po sklepie w rozszerzonej rzeczywistości, a także umożliwić dostęp do immersyjnej rozrywki z każdego miejsca na świecie.

Bezstratny zoom 10x

Podczas sobotniego wydarzenia firma Oppo zaprezentowała pierwszy na rynku potrójny moduł aparatu fotograficznego z 10-krotnym bezstratnym zoomem. Rozwiązanie to wykorzystuje moduł aparatu składającego się z teleobiektywu, obiektywu ultraszerokokątnego oraz głównego aparatu. Zastosowano tu optyczną stabilizację obrazu (OIS) zarówno w głównym aparacie, jak i w teleobiektywie, co pozwoliło lepiej przeciwdziałać wstrząsom. Uczestnicy Oppo Innovation Event mogli zapoznać się z możliwościami nowego aparatu.

Oppo na MWC 2019

Oppo będzie obecny na targach Mobile World Congress 2019 w Barcelonie na stoiskach firm Ericsson oraz Qualcomm. Goście będą mieli możliwość doświadczyć grania w chmurze, dzięki SoulCalibur VI. Jest to gra stworzona we współpracy z firmą Shadow, jednym z liderów w zakresie wykorzystania chmury.

Zobacz: Oppo podpisuje umowę licencyjną z Ericssonem. To kolejny krok do światowej ekspansji
Zobacz: Oppo oficjalnie startuje w Polsce. Jesteśmy na konferencji firmy w Warszawie
Zobacz: Rynek smartfonów po 4Q2018 według Gartnera: przez rok najwięcej zyskał Huawei

Źródło tekstu: Oppo

Komentarze
Zaloguj się