DAJ CYNK

Składany Huawei Mate X ma zmiażdzyć Samsunga Galaxy Fold, czyli Huawei Connecting the Future

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7511

Connecting the Future - pod takim hasłem Huawei zaprezentował dzisiaj swój pierwszy składany smartfon. Pierwsze porównania od razu przywodzą na myśl Samsung Galaxy Fold, od którego Mate X znacząco się różni pod względem wizualnym.

Przecieki z dwóch ostatnich dni potwierdziły się. Huawei Mate X jest pierwszym składanym smartfonem chińskiego giganta. Mate X pokazuje, że producenci mają zupełnie odmienne podejście do mechanizmu składania smartfonów. Podczas gdy Galaxy Fold Samsunga składa się do środka i został wyposażony w dwa wyświetlacze, tak Huawei zastosował jeden ekran, w dodatku składany na zewnątrz. Dzięki temu po złożeniu mamy dostęp do mniejszego wyświetlacza, który zajmuje niemal całą powierzchnię przedniego panelu.

Całość jest zabezpieczona opatentowanym zawiasem składającym się z ponad 100 komponentów. Dodatkowo zabezpiecza on konstrukcję przed złamaniem, po jej rozłożeniu.

Po złożeniu smartfonu możemy używać go z obu stron, ponieważ oba wyświetlacze są do naszej dyspozycji. Część ekranu, która po złożeniu zostaje z tyłu obudowy jest mniejsza, ponieważ po jej lewej stronie znajduje się ułożony pionowo moduł trzech aparatów przygotowanych wraz firmę Leica. Obudowa jest przy tym bardzo cienka. Rozłożony Mate X ma 5,4 mm grubości, a złożony zaledwie 11 mm (przy 17 mm Samsunga).

Złożony ekran ma przekątną 6,6 cala i rozdzielczość 2480 x 1148 pikseli. Ekran z tyłu ma przekątną 6,38 cala i rozdzielczość 2480 x 892 piksele. Po rozłożeniu mamy dostęp do wyświetlacza o przekątnej 8 cali i rozdzielczość 2480 x 2000 pikseli.

Aparat smartfonu został przygotowany w taki sposób, że możemy robić selfie w wykorzystaniem pełnej powierzchni ekranu dostępnego na tylnym panelu.

Mate X to jednocześnie pierwszy smartfon Huaweia działający w sieci 5G. Jest to możliwe dzięki obecności modemu Balong 5000, który osiąga prędkość nawet 7,5 Gb/s. W sieci 5G działa tylko jedna karta, druga działa w sieci 4G. I tak, Mate X obsługuje jednocześnie dwie karty SIM. Sercem smartfonu jest oczywiście flagowy układ Huaweia - Kirin 980.

Huawei Mate X jest zasilany dwoma akumulatorami o łącznej pojemności 4500 mAh, którą naładujemy nową, inteligentną ładowarką. Tę samą, która jest dołączana do nowych laptopów z serii Matebook. Ma ona moc 65W, ale smartfon będzie ładować z mocą 55W.

Cena Mate'a X nikogo nie powinna dziwić. Smartfon wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej będzie kosztować 2299 euro.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu