DAJ CYNK

Szwajcaria będzie pierwszym krajem Europy, do którego trafi LG V50 ThinQ 5G

Marian Szutiak

Sprzęt

Szwajcarscy użytkownicy jako pierwsi w Europie będą mogli poznać zalety sieci nowej generacji. Firmy LG i Swisscom poinformowały o bliskim udostępnieniu komercyjnych usług 5G w Europie oraz współpracy, w ramach której w najbliższych tygodniach w salonach firmowych Swisscom pojawi się smartfon LG V50 ThinQ 5G oraz dedykowany dodatkowy ekran LG Dual Screen.

Sieć 5G pozwoli na szybsze przesyłanie większych ilości danych, a tym samym zapewni lepszy dostęp do multimediów. Aby umożliwić klientom firmy Swisscom wygodniejsze korzystanie z treści przesyłanych w nowej technologii, firma LG zaoferuje do smartfonu LG V50 ThinQ 5G moduł dodatkowego ekranu Dual Screen. Otwiera się on jak etui i zawiera 6,2-calowy wyświetlacz OLED. Ma to zapewnić większy komfort oglądania na przykład koncertów i wydarzeń sportowych transmitowanych z wykorzystaniem usług streamingowych.

Zobacz: LG K40 - smartfon idealny do mediów społecznościowych
Zobacz: LG chce zrobić składany smartfon z przezroczystym ekranem

Po rozłożeniu na płasko V50 z modułem Dual Screen przekształca się w przenośną konsolę do gier z dodatkowym wyświetlaczem pełniącym funkcję gamepada. Dwa wyświetlacze mogą też poprawić komfort podczas pracy wielozadaniowej. Można na przykład oglądać film na jednym ekranie oraz przeglądać bazę danych IMDb na drugim. Moduł Dual Screen można szybko odłączyć, aby oszczędzać energię i zmniejszyć ciężar smartfonu.

LG V50 ThinQ 5G

Smartfon LG V50 ThinQ 5G napędzany jest chipsetem Qualcomm Snapdragon 855, który współpracuje z modemem 5G Snapdragonem X50. W najnowszym urządzeniu z serii V LG zastosował akumulator o pojemności 4000 mAh, o 20% większą niż w modelu LG V40 ThinQ. Wszystko z myślą o transmisji danych w standardzie 5G, która wiąże się z większym zużyciem energii niż w przypadku sieci LTE. Z myślą o skuteczniejszym odprowadzaniu ciepła wydzielającego się podczas intensywnej pracy podzespołów, smartfon V50 ThinQ 5G otrzymał system chłodzenia z komorą parową, który jest prawie trzykrotnie większy od stosowanego w poprzednim modelu z serii V.

Zobacz: MWC 2019: LG zaprezentował nowe flagowce, modele LG V50 ThinQ 5G i LG G8 ThinQ
Zobacz: Test LG V40 ThinQ - muzyczny mistrz powraca

- Firma LG koncentruje się na umocnieniu czołowej pozycji w dziedzinie technologii 5G poprzez wprowadzanie nowoczesnych urządzeń oraz nawiązywanie ukierunkowanej na klientów współpracy z operatorami, takimi jak Swisscom. Zwiększenie tempa, w jakim postępuje komercjalizacja technologii 5G w Europie będzie wymagało silnego partnerstwa a firma LG chce stać się kluczowym graczem, gdy usługi 5G staną się szeroko dostępne w regionie.

- powiedział Morris Lee, wiceprezes oraz szef jednostki biznesowej działu LG Electronics Mobile Communications

- Swisscom, jako główny usługodawca teleinformatyczny w Szwajcarii, chce zapewnić klientom najwyższy poziom zadowolenia oraz kształtować przyszłość. LG odgrywa kluczową rolę we wprowadzaniu technologii 5G i dlatego inspiruje szwajcarskich konsumentów zapewniając łączność nowej generacji.

- powiedział Dirk Wierzbitzki, szef działu marketingu i produktów oraz członek zarządu firmy Swisscom

Zobacz: Oppo wprowadza do Europy pierwszy smartfon z obsługą sieci 5G
Zobacz: Sunrise uruchomił usługi 5G dla użytkowników w Szwajcarii. Operator postawił na rozwiązania Huaweia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: LG