DAJ CYNK

Sunrise uruchomił usługi 5G dla użytkowników w Szwajcarii. Operator postawił na rozwiązania Huaweia

Marian Szutiak

Wydarzenia

 

Operator telekomunikacyjny Sunrise wdrożył usługę stałego dostępu bezprzewodowego (FWA) 5G dla swoich klientów w Szwajcarii, która jest oparta na technologii firmy Huawei. Usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Sunrise planuje również uruchomienie w tym roku usług 5G smartphone i 5G HD IPTV.

5G FWA od firmy Sunrise pozwoli gospodarstwom domowym oraz małym i średnim przedsiębiorstwom na korzystanie z szybkich usług internetowych i wejść w erę cyfrową bez przeszkód występujących w połączeniu światłowodowym. Dla szwajcarskiego operatora jest to również ważny krok w realizacji strategii "5G dla ludzi", która jest odpowiedzią na szybko rosnący ruch danych i przepaść cyfrową pomiędzy obszarami miejskimi i wiejskimi.

Zobacz: 5 GB transferu wystarczy by zasmakować 5G. Tak wynika z koreańskich taryf
Zobacz: 5G - UKE rozdysponuje pasmo 3,6 - 3,8 GHz w czerwcu 2020 roku
Zobacz: A1 wybrał Nokię jako partnera do wdrożenia 5G w Austrii

Przy realizacji projektu korzystano z produktów i terminali sieciowym Huawei 5G E2E, które operator wdrożył w całej Szwajcarii. W efekcie tych działań, Sunrise i Huawei, podczas tegorocznych targów MWC, wspólnie zdobyły nagrodę GSMA w kategorii "Najlepszy konsumencki operator mobilny" w uznaniu komercyjnej i społecznej wartości usługi FWA 5G Sunrise.

- Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Huawei i globalnemu doświadczeniu we wdrażaniu 5G, jesteśmy przekonani, że możemy zapewnić naszym klientom jak najlepsze wrażenia z użytkowania, które stanowią podstawę naszej pozycji jako dostawcy numer 1 5G w Szwajcarii.

- powiedział Olaf Swantee, CEO Sunrise

- Globalne komercyjne uruchamianie 5G rozpocznie się w 2019 roku. Huawei opracował najbardziej zaawansowane i inteligentne technologie dla sieci 5G, które są jednocześnie niezwykle łatwe we wdrażaniu i obsłudze. Jesteśmy gotowi wspierać Sunrise i innych strategicznych partnerów na całym świecie w świadczeniu usług 5G dla osób chcących korzystać z Internetu o większych prędkościach, niższych opóźnieniach i bezpieczniejszych połączeniach.

- powiedział Yang Chaobin, prezes Huawei 5G Product Line

Zobacz: Malezja nie boi się Huaweia. Chińska firma podpisała porozumienie z Maxis na rzecz przyspieszenia wdrożenia 5G
Zobacz: Huawei przedstawia uproszczoną strategię wdrażania technologii 5G
Zobacz: Problemy Huaweia szansą dla Samsunga. Koreańczycy chcą przejąć część biznesu sieci 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei