DAJ CYNK

Huawei przedstawia uproszczoną strategię wdrażania technologii 5G

Marian Szutiak

Wydarzenia

 

Huawei opublikował strategię wdrożenia Uproszczonego 5G. Firma wierzy, że uproszczenie sieci i biznesu oraz automatyzacja staną się w przyszłości kierunkiem rozwoju sieci komórkowych.

- 5G doprowadzi do bezprecedensowo szybkiego rozwoju. Huawei jest oddany idei przyjmowania złożoności i tworzenia prostoty. Chcemy, aby wdrożenie 5G było efektywne i wygodne dzięki systematycznym innowacjom, pomagając 5G wejść na ścieżkę szybkiego rozwoju.

- powiedział Peter Zhou, dyrektor ds. marketingu Huawei Wireless Solution.

Uproszczenie sieci ułatwiające szybkie wdrożenie 5G

W erze 5G sieci typu multi-RAT (2G/3G/4G/5G) są złożone i trudne w utrzymaniu, co wymaga wysokich kosztów użytkowania i konserwacji (O&M). Dlatego też podstawowe usługi głosowe, IoT i transmisji danych muszą zostać przeniesione do sieci LTE i uczynić LTE nośnikiem podstawowych usług. W przyszłości sieć docelowa będzie ewoluować w kierunku "LTE+NR" i uproszczenia RAT.

Huawei wprowadza na rynek rozwiązanie Super Blade Site. Tradycyjne lokalizacje stają przed wyzwaniami związanymi z dużą powierzchnią postojową, kosztownym wynajmem, wysokim zużyciem energii oraz złożonym systemem O&M. Oprócz rozwiązania tych problemów, nowa technologia w pełni wykorzystuje istniejące zasoby i poprawia wydajność rozmieszczenia obiektów. Kompleksowa konstrukcja modułowa ułatwia wdrożenie 5G. Powierzchnia postojowa wymagana w przypadku lokalizacji wynosi zero, co zmniejsza zależność operatorów od podstawowych zasobów. Umożliwia to szybkie wdrożenie systemu 5G i znacznie obniża całkowity koszt utrzymania obiektu.

Więcej o nowych pomysłach Huaweia pisaliśmy tutaj: Huawei uruchamia serię rozwiązań dla autonomicznych sieci mobilnych

Zobacz: Składany Huawei Mate X ma zmiażdzyć Samsunga Galaxy Fold, czyli Huawei Connecting the Future
Zobacz: Huawei Mate X w obiektywie TELEPOLIS - tak wygląda najładniejszy obecnie składany smartfon
Zobacz: Rynek smartfonów po 4Q2018 według Gartnera: przez rok najwięcej zyskał Huawei

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei