DAJ CYNK

A1 wybrał Nokię jako partnera do wdrożenia 5G w Austrii

Marian Szutiak

Wydarzenia

Firmy A1 i Nokia ogłosiły dziś, że podpisały umowę na rozbudowę telefonii komórkowej nowej generacji 5G w Austrii. Umowa wzmacnia długotrwałą współpracę między A1 i Nokia, która obejmuje udaną rozbudowę sieci komórkowych 3G i 4G / LTE oraz wprowadzenie największej austriackiej sieci światłowodowej.

- Razem z Nokią wykorzystamy pełen potencjał 5G. Opieramy się na zaufanym i długoletnim partnerze, z którym z powodzeniem wdrożyliśmy już wiele dużych projektów. Teraz sygnał startowy został udostępniony dla ogólnokrajowego wdrożenia sieci A1 5G, która otworzy nowe światy aplikacji i przekształcić modele biznesowe.

- powiedział Marcus Grausam, prezes A1

Zobacz: Ericsson buduje komercyjną sieć 5G dla koreańskiego operatora KT
Zobacz: W Republice Południowej Afryki powstała pierwsza sieć 5G. To wynik współpracy operatora rain oraz firmy Huawei
Zobacz: Exatel ma wizję sieci 5G w Polsce - wspólna sieć krajowa i konsorcjum z operatorami

Innowacyjna moc A1 i Nokii w 5G została już zademonstrowana. Po intensywnych testach A1 przedstawił aplikacje 5G dla przemysłu i wdrożył pierwszą w Austrii tego typu sieć na lotnisku w Wiedniu. W Gmünd, pierwszym mieście 5G w Austrii, testy transmisji danych w nowej technologii w sieci A1 zostały przeprowadzone w styczniu 2019 roku.

- Wspólnie z A1 wielokrotnie wykazywaliśmy możliwości 5G i naszego unikalnego kompleksowego portfolio, a teraz nadszedł czas, aby go wdrożyć i przynieść do rzeczywistości. Jesteśmy bardziej niż gotowi i czujemy się zaszczyceni, że A1 wybrał Nokię jako zaufanego partnera w tym ważnym kroku w cyfrową przyszłość.

- powiedział Peter Wukowits, szef Nokia Austria

5G charakteryzuję się wysokimi szczytowymi szybkościami transmisji danych, sięgającymi nawet 10 Gb/s, a także wyjątkowo niskimi opóźnieniami i wysoką wydajnością energetyczną. Wdrażana na całym świecie technologia stanowi podstawę niezawodnej komunikacji w czasie rzeczywistym między urządzeniami mobilnymi, na przykład smartfonami do gier online, rzeczywistością rozszerzoną lub wirtualną, robotami w fabrykach cyfrowych czy samobieżnymi samochodami, a tym samym innowacjami w różnych dziedzinach, takich jak mobilność, transport i Przemysł 4.0.

Zobacz: 5G Ready to nie 5G - tłumaczy rzecznik prasowy Orange Polska [wideo]
Zobacz: Polskie firmy nie są gotowe na wykorzystanie sieci 5G
Zobacz: Zrobieni w 5G, czyli jak dać się oszukać w Internecie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia