DAJ CYNK

Ericsson buduje komercyjną sieć 5G dla koreańskiego operatora KT

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5660

Operator KT (dawniej Korea Telecom) wybrał firmę Ericsson do budowy komercyjnej sieci 5G, która umożliwi uruchomienie usług w nowej technologii na terytorium całej Korei Południowej na początku kwietnia 2019 roku.

Koreańscy operatorzy połączyli siły, by zdążyć z uruchomieniem pierwszych, komercyjnych usług 5G już na początku kwietnia 2019 roku. Miało to na celu dotrzymanie kroku producentom smartfonów, którzy w tym samym terminie wprowadzą na rynek urządzenia zdolne do obsługi sieci nowej generacji. Planowana przez KT ogólnokrajowa sieć 5G ma odegrać w tym bardzo ważną rolę.

Ericsson został wybrany przez KT jako dostawca 5G w listopadzie 2018 roku. Zgodnie z najnowszą umową, szwedzkie przedsiębiorstwo dostarczy koreańskiemu operatorowi wyposażenie i oprogramowanie 5G New Radio (NR), spełniające standardy opracowane przez 3GPP i stanowiące element kompleksowej platformy 5G firmy Ericsson. Umożliwi to KT uruchomienie sieci NSA pracującej w paśmie 3,5 GHz.

Zobacz: 3GPP zatwierdza specyfikację SA 5G NR
Zobacz: Samsung Galaxy S10 w wersji 5G ostatecznie zadebiutuje 5 kwietnia w Korei. Kilka dni później start 5G w USA
Zobacz: ZPP ostrzega: Pseudo 5G i dostęp światłowodowy żerują na braku świadomości konsumentów

Koreańscy konsumenci chętnie korzystają z nowinek technicznych związanych z usługami mobilnymi, grami, streamingiem, informacjami, rozrywką oraz funkcjami interaktywnymi. Wszystkie one wymagają przesyłania dużych i nieustannie rosnących ilości danych oraz dostępu do szerokopasmowego Internetu. Skomercjalizowane rozwiązanie KT będzie wykorzystywane nie tylko do podniesienia poziomu rozrywki i korzystania z mediów. Planowane jest także zastosowanie go w inteligentnych fabrykach, w obszarze bezpieczeństwa, w dronach oraz w autonomicznych pojazdach. Sieć 5G z rozwiązaniami firmy Ericsson pozwoli KT zaoferować koreańskim firmom globalne rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT) oraz Industry 4.0.

Zobacz: Japoński rząd celowo włamie się do urządzeń Internetu Rzeczy
Zobacz: Rozwiązania Internetu Rzeczy mogą pochłonąć 745 mld dolarów w samym 2019 roku

- Mając na uwadze pomyślną współpracę, jaką nawiązaliśmy z firmą Ericsson przy wprowadzaniu 4G LTE, cieszymy się, że będziemy nadal kooperować, realizując nasze ambitne plany dzięki wiodącym rozwiązaniom 5G.

Korea jest jednym z najbardziej konkurencyjnych i zaawansowanych technologicznie rynków na świecie. Pełniąc rolę globalnego lidera, który wdraża ogólnokrajowe usługi 5G z wykorzystaniem dostępnych na rynku smartfonów, KT dowodzi swojego zaangażowania na rzecz konsumentów i udowadnia, że jesteśmy w awangardzie firm budujących światowy ekosystem 5G, w którym Korea odgrywa jedną z kluczowych ról.

- powiedział Jinho Choi, Wiceprezes KT ds. Projektowania Sieci Dostępowych

- Współpracujemy z KT już od wielu lat, wspólnie oferując użytkownikom urządzeń mobilnych to, co najnowocześniejsze i najlepsze na rynku. Nasza współpraca w zakresie 5G była jeszcze bliższa, ponieważ chcieliśmy wspólnie pokazać całemu światu, jakie możliwości oferuje 5G podczas globalnego wydarzenia sportowego, które odbyło się w roku 2018.

Pragniemy, by dzięki 5G firma KT mogła zaoferować swoim klientom zupełnie nowe doświadczenia - czy to dzięki szybszej transmisji danych, czy też dzięki zapewnieniu krajowym i globalnym firmom możliwości wykorzystania szans, jakie niosą ze sobą rozwiązania IoT i Industry 4.0.

- dodał Patrick Johansson, Dyrektor Ericssona w Korei

Zobacz: UKE bez narzędzi do rozdysponowania pasma 700 MHz. Senat przyjął poprawki dotyczące wdrożenia 5G w Polsce
Zobacz: Plus chce wspólnej sieci 5G w Polsce. Orange woli budować sam i czeka na rozwój sytuacji
Zobacz: Rezolucja dotycząca bezpieczeństwa sieci 5G przyjęta przez Parlament Europejski. Potrzebna certyfikacja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ericsson

Przewiń w dół do następnego wpisu