Rozwiązania Internetu Rzeczy mogą pochłonąć 745 mld dolarów w samym 2019 roku
Analitycy IDC przewidują, że W 2019 roku wydatki na rozwój Internetu Rzeczy mogą sięgnąć aż 745 mld dolarów.

IDC przewiduje, że popyt na szeroko pojęty Internet Rzeczy (IoT) będzie się utrzymywać. Wzrosną za to wydatki na jego rozwój. W stosunku do 2018 roku ma to być wzrost o 15%. Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, to w 2022 roku rozwój IoT może pochłonąć okrągły bilion dolarów. Głównymi inwestorami w Internet Rzeczy będą przemysły: motoryzacyjny, meblowy, zabawkarski, lotniczy oraz wytwarzający smartfony, procesy produkcyjne, transport i przemysł narzędziowy.


Eksperci przewidują, że wchodzimy w nowy etap Internetu Rzeczy. Do tej pory było to coś, o czym głównie tylko słyszeliśmy, widzieliśmy na różnego rodzaju targach i prezentacjach. Teraz dopiero rozpocznie się integracja urządzeń IoT z człowiekiem i otaczającym nas światem. Rok 2019 będzie okresem dużych wydatków konsumentów na domowe gadżety i osobiste usługi wellness. Coraz więcej i głośniej będzie się też mówiło o pojazdach autonomicznych. Inteligentne domy, automatyka domowa i inteligentne urządzenia napędzać będą rozwój tej branży, czyniąc ją najszybciej rozwijającym się sektorem.
Wraz z rosnącym zainteresowaniem urządzeń IoT musimy też pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczenia. Wraz ze wzrostem popularności rośnie też zainteresowanie nimi hakerów. Obecnie najczęściej atakowane są domowe routery, urządzenia monitorujące oraz serwery plików NAS.