DAJ CYNK

T-Mobile Polska prezentuje przyszłość jaka nas czeka dzięki 5G

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11446

T-Mobile Polska uruchomił "pierwszą rzeczywistą/funkcjonalną" sieć 5G w Polsce. W centrum Warszawy powstał #5G_LAB, w którym każdy może się dowiedzieć, w jaki sposób nowa technologia wpłynie na nasze życie.

7 grudnia 2018 roku na Placu Defilad w Warszawie T‑Mobile Polska uruchomił #5G_LAB. Jest to miejsce, w którym operator prezentuje swoją wizję świata przyszłości, w jakim będziemy żyć dzięki sieciom piątej generacji. Każdy, kto interesuje się tematem, może tu poznać realne zastosowania technologii 5G, a także zobaczyć, jakie otwiera ona możliwości oraz w jak sposób może nam pomóc w kształtowaniu lepszej przyszłości.

- Uruchamiając pierwszą funkcjonalną sieć 5G w Polsce, już dziś tworzymy przyszłość dla całego polskiego społeczeństwa. 5G to nie tylko kolejna generacja sieci, jeszcze szybsza od poprzednich, ale zupełnie nowa jakość - technologia otwierająca nowe możliwości przed całym społeczeństwem i gospodarką. Sieć piątej generacji to zdalne operacje chirurgiczne o precyzji przekraczającej nasze wyobrażenie i precyzyjna diagnostyka w ochronie zdrowia. To nowoczesne rolnictwo, minimalizujące użycie środków chemicznych i maksymalizujące wydajność oraz innowacyjny przemysł 4.0, a w konsekwencji - nowoczesna i konkurencyjna gospodarka - powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T‑Mobile Polska - Wiemy, jak przyszłość każdego z nas będzie wyglądać dzięki 5G i tą wizją chcemy podzielić się ze wszystkimi, którzy zdecydują się odwiedzić #5G_LAB.

#5G_LAB wyposażony jest w multimedialne stanowiska edukacyjne, korzystające z najnowszych rozwiązań z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, dzięki którym każdy chętny będzie mógł przekonać się, jak technologia może ulepszyć nasze życie. Zobaczyć można między innymi gospodarstwo produkujące dzięki 5G zdrową, naturalną żywność, zautomatyzowaną fabrykę oraz salę operacyjną, w której najtrudniejsze operacje wykonuje robot sterowany przez chirurga znajdującego się na drugim końcu kontynentu.

Każdy odwiedzający będzie tu miał okazję pokierować inteligentnym miastem i sterując systemami smart city w wirtualnej rzeczywistości będzie musiał poradzić sobie z sytuacjami kryzysowymi. Jednocześnie możemy się tu przekonać, w jaki sposób 5G wesprze nas, indywidualnych użytkowników w codziennym życiu, przewidując nasze potrzeby i pomagając nam zarządzać domem, czy też wspierać nas w pracy. Zwiedzający doświadczą również, jak będzie wyglądała rozrywka przyszłości, w której oglądając wydarzenie sportowe możemy znaleźć się na boisku między zawodnikami i każde zagranie obserwować z najlepszej możliwej perspektywy. Na amatorów informacji technicznych czekają stanowiska prezentujące najciekawsze rozwiązania technologiczne stosowane w sieciach piątej generacji oraz symulację pozwalającą poczuć bezpośrednio, jak szybka i niezawodna jest sieć 5G.

- Myśląc o 5G automatycznie na myśl przychodzą nam przede wszystkim niesamowite prędkości transmisji danych, jakie sieci te będą oferować. W rzeczywistości to tylko jedna z wielu cech sieci piątej generacji, która obok pojemności czy niezawodności sprawia, że 5G czyni możliwymi rozwiązania o jakich jeszcze niedawno nie śmieliśmy marzyć i które uczynią nasze życie lepszym i łatwiejszym - powiedział Thomas Lips, Członek Zarządu T‑Mobile do spraw Technologii i Innowacji.

Celem stworzenia miejsca takiego jak #5G_LAB, było przybliżenie wszystkim zainteresowanym możliwości, jakie daje nowa technologia. Wszystkie informacje przekazywane w trakcie wizyty w labie podawane są w przystępny sposób, w formie zabawy, dzięki czemu może zapoznać się z nimi każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowania nowinkami technicznymi.

#5G_LAB usytuowany jest na Placu Defilad, od strony ulicy Marszałkowskiej. Otwarty będzie 7 dni w tygodniu, od 7 do 31 grudnia, w godzinach 10:00 – 20:00. Wstęp do centrum jest bezpłatny. #5G_LAB warto odwiedzić także poza godzinami jego działania, żeby zobaczyć pokazy świetlnych wizualizacji, wyświetlane po zmroku na jego elewacji.

Redakcja TELEPOLIS.PL była obecna na otwarciu #5G_LABU. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które tam zrobiliśmy.

Zobacz: T-Mobile ma już nadajnik 5G w centrum Warszawy
Zobacz: Orange rozpoczyna drugą fazę testów sieci 5G w Gliwicach
Zobacz: 5G już działa. Komercyjna sieć została uruchomiona w Korei

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu