DAJ CYNK

Samsung Galaxy S10 w wersji 5G ostatecznie zadebiutuje 5 kwietnia w Korei. Kilka dni później start 5G w USA

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4309

Jego premierę pierwotnie ustalano jeszcze na marzec, ale ostatecznie stanęło na 5 kwietnia. Jak donosi koreańska agencja prasowa Yonhap News, tego dnia do sprzedaży trafi tam Samsung Galaxy S10 w wersji 5G.

Samsung Galaxy S10 5G przeszedł pomyślnie testy sygnału w koreańskiej agencji RRA (National Radio Research Agency). Ze względu na plany uruchomienia sieci 5G przez Verizon w USA już 11 kwietnia, władze Korei Południowej podjęły decyzję o przyspieszeniu prac i przesunięciu terminu premiery urządzenia. Wiemy też, że amerykański operator zamierza tego dnia wprowadzić do sprzedaży Motorolę Moto Z3 z dodatkowym dołączanym modułem 5G.

Tak czy siak, Koreańczycy będą pierwsi jeśli chodzi o uruchomienie sieci 5G i sprzedaż pierwszego smartfonu.

Zobacz: Samsung naprawi problemy ze skanerem odcisków palców w Galaxy S10 i S10+

Ceny pierwszego komercyjnie dostępnego smartfonu G5 jeszcze nie ujawniono, ale w opinii analityków będzie kosztować 1,5 mln wonów (1332 dol.).  Klientom, którzy zarejestrują smartfon w dniach 5 - 16 kwietnia przysługiwać będą darmowe słuchawki Galaxy Buds oraz bezprzewodowa ładowarka. Samsung Galaxy S10 5G nie będzie wyłącznie standardowym modelem Galaxy S10+ z dodatkowym modułem 5G.

Zobacz: Test smartfonu Samsung Galaxy S10+ - ewolucja poszła w dobrą stronę

Smartfon dostaje dwie kamery 3D (jedna z przodu i jedna z tyłu), większy wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala oraz pojemniejszą baterię (4500 mAh w porównaniu do standardowych 4100 w modelu S10+).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: GSMArena, Yonhap News

Przewiń w dół do następnego wpisu