DAJ CYNK

W Republice Południowej Afryki powstała pierwsza sieć 5G. To wynik współpracy operatora rain oraz firmy Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6304

Południowoafrykański mobilny operator internetowy rain ogłosił uruchomienie pierwszej komercyjnej sieć 5G w Republice Południowej Afryki, powstałej przy współpracy z firmą Huawei. RPA stało się dzięki temu jednym z pierwszych krajów na świecie , które uruchomiły sieć 5G.

Południowoafrykański operator rain zbudował sieć 5G działającą z wykorzystaniem pasma 3,6 GHz, w czym pomogła rozwiązania opracowane przez Huaweia. W pierwszej fazie wdrażania nowej technologii zainstalowano kilka stacji 5G w kluczowych rejonach Johannesburga.

- Sieć zapewni prędkość zbliżoną do światłowodów bez wyzwań związanych z ich instalacją, opóźnień czasowych i kosztów układania światłowodów w obszarach o niższym zapotrzebowaniu na usługi.

- powiedział Willem Roos, CEO rain.

Huawei już na początku 2018 roku wprowadził na rynek zestaw kompleksowych rozwiązań 5G, od sieci rdzeniowej, sieci nośników i stacji bazowych, po terminale. Podczas targów MWC 2019 chińska firma zaprezentowała również smartfony przystosowane do działania w technologii 5G.

Zobacz: Składany Huawei Mate X ma zmiażdzyć Samsunga Galaxy Fold, czyli Huawei Connecting the Future
Zobacz: Malezja nie boi się Huaweia. Chińska firma podpisała porozumienie z Maxis na rzecz przyspieszenia wdrożenia 5G
Zobacz: Na Islandii ruszą testy 5G. Tamtejszy operator Nova podpisał w tej sprawie umowę z firmą Huawei

Poza wdrożeniem nowych stacji bazowych, rozwiązania Huaweia pozwolą firmie rain na pełne wykorzystanie istniejącej sieci LTE i przydzielonego pasma dla 5G. Takie podejście, polegające na współdzieleniu urządzeń i wykorzystaniu istniejącej infrastruktury, umożliwi południowoafrykańskiemu operatorowi szybkie i efektywne kosztowo rozwinięcie sieci 5G.

- Współpraca z operatorem rain przy budowie pierwszej sieci 5G w RPA jest dla nas ważnym krokiem. Jesteśmy zaangażowani we współpracę z operatorami i partnerami w celu zbudowania sieci przyszłości, które mogą płynnie ewoluować i migrować oraz zapewniają maksymalne zwroty z inwestycji i najlepsze doświadczenia dla użytkowników.

- powiedziała Jacqueline Shi, President of Huawei Cloud Core Network Product Line.

Zgodnie z planem, rain będzie nadal rozszerzał sieć 5G, aby pokryć jej zasięgiem wszystkie główne obszary metropolitalne w Republice Południowej Afryki oraz świadczyć usługi szerokopasmowe dla użytkowników prywatnych i przedsiębiorstw.

- rain jest podekscytowany budową pierwszej w RPA sieci 5G na dużą skalę, która zapewni większej liczbie obywateli dostęp do szybkiego, bezprzewodowego Internetu. Popieramy inicjatywę inwestycyjną prezydenta Ramaphosy i mamy nadzieję, że przyczynimy się do przygotowania Republiki Południowej Afryki do czwartej rewolucji przemysłowej.

- dodał Willem Roos.

Zobacz: 5G w Polsce bez Huaweia? Ministerstwo Cyfryzacji ma rekomendować podwyższony standard bezpieczeństwa
Zobacz: 5G Simplified Solution - pomysł Huaweia na tańsze wdrażanie sieci nowej generacji
Zobacz: System informacji o natężeniach pól elektromagnetycznych wystartuje w 2020 roku. Umowa na finansowanie podpisana

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu