DAJ CYNK

LG chce zrobić składany smartfon z przezroczystym ekranem

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6523

Składane smartfony to od pewnego czasu jeden z głównych tematów wśród producentów sprzętu. LG chce się wyróżnić z tej grupy i patentuje smartfon nie tylko składany, ale również z przezroczystym ekranem.

LG jest w tej sytuacji na trochę uprzywilejowanej pozycji, ponieważ w składanym smartfonie użyje ekranu własnej produkcji. Dzięki temu firma jest ograniczona tylko własnymi możliwościami i nie musi polegać na podzespołach innego producenta. Dzięki temu Koreańczycy są w stanie stworzyć składany smartfon z przezroczystym ekranem, bo zwyczajnie taki posiadają. Telewizory z tego typu panelami OLED firma LG zaprezentowała podczas tegorocznych targów CES.

Zobacz: LG prezentuje pierwszy na świecie rolowany telewizor

Składany smartfon LG został opisany we wniosku patentowym jako urządzenie, które składa się głównie ze składanego ekranu, do którego dostęp mamy po obu stronach obudowy. Jeśli jest ona zamknięta, całość ma rozmiar typowego smartfonu, a po rozłożeniu zbliża się do rozmiarów tabletu z bardzo cienkimi ramkami. Patent zakłada również obecność aparatu z wieloma obiektywami, umieszczonego z tyłu obudowy.

Zobacz: DxOMark jest za drogi, więc LG G8 stał się liderem fotografii w mało znanym rankingu VCX

Jak zwykle w takich przypadkach, od patentu do gotowego urządzenia daleka droga i nie wiadomo, czy taki smartfon kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu