DAJ CYNK

LG prezentuje pierwszy na świecie rolowany telewizor

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5742

Firma LG zaprezentowała na targach CES telewizor, który można zwinąć. Dzięki temu można z niego korzystać w różnych trybach.

LG określa swój nowy telewizor Signature OLED R mianem rewolucyjnego. To faktycznie coś, z czym do tej pory nie mieliśmy do czynienia. Główną cechą telewizora jest praca w jednym z trzech dostępnych trybów.

Pierwszym z nich jest Full View. W tym trybie telewizor wygląda normalnie i korzysta z całej dostępnej powierzchni 65- calowego ekranu. Na wyposażeniu urządzenia nie mogło zabraknąć sztucznej inteligencji, za pracę której odpowiada procesor Alfa 9 drugiej generacji oraz mechanizmy uczenia deep learning. Jak już wspominaliśmy we wcześniejszej wiadomości, będzie zgodny z usługami Apple HomeKit oraz AirPlay 2.

Jeśli nie potrzebujemy w danym momencie całej powierzchni ekranu, możemy użyć trybu LineView. W nim zwijamy część telewizora i korzystamy tylko z ułamka jego powierzchni. W ten sposób możemy wyświetlać np. zegar, pasek odtwarzania muzyki, zdjęć, czy prostych informacji.

Ostatnim trybem jest Zero View. To tryb dla osób, które nie potrzebują ekranu i wystarczą im same głośniki. W opcji Zero View dostajemy dostęp do głośników w układzie 4.2 o mocy 100W i systemem Dolby Audio.

Nie wiadomo jeszcze kiedy telewizor trafi na rynek i jaka będzie jego cena. Wydaje mi się, że może to być informacja z gatunku tych, których wolelibyśmy nie usłyszeć. Świadczy o tym choćby wykonanie telewizora, na które składają się m.in. obudowa ze szczotkowanego aluminium i maskownice głośników z wysokogatunkowej tkaniny wyprodukowanej przez duńską firmę Kvadrat.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LG

Źródło tekstu: LG

Przewiń w dół do następnego wpisu