DAJ CYNK

Sieć 5G w Korei ma już ponad 260 tys. klientów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5902

Sieć 5G w Korei Południowej rozwija się bardzo dynamicznie. Operatorzy mogą już pochwalić się pokaźną liczbą klientów.

5G jest komercyjnie dostępna w Korei dopiero od kwietnia, a trzej miejscowi operatorzy już mogą pochwalić się ponad 260 tys. klientów sieci nowej generacji. Liderem jest póki co Korea Telekom, który przekroczył liczbę 100 tys. klientów.

Szybko rosnąca baza klientów to głównie efekty bardzo agresywnej promocji nowych usług, do czego zmusiły operatorów początkowe problemy z łącznością pierwszego komercyjnie dostępnego smartfonu z łącznością 5G, jakim był Samsung Galaxy S10 5G.

Zobacz: Samozapłon Samsunga Galaxy S10 5G w Korei Południowej? Koncern nie wierzy w usterkę techniczną

Sytuacja Korei bardzo dobrze pokazuje, jak trudno będzie uruchomić 5G w Stanach Zjednoczonych. Korea ma ponad 51 mln mieszkańców, podczas gdy USA 328 mln. Mamy tu ponad sześć razy mniej mieszkańców rozlokowanych na powierzchni 99 razy mniejszego kraju. Aktualnie Korea ma już ponad 54 tys. nadajników sieci 5G, rozlokowanych głównie w największych miastach i dużych skupiskach ludności. Ciężko jest sobie wyobrazić ile nadajników będą musieli uruchomić Amerykanie, ale to pozwala zrozumieć, dlaczego Stany Zjednoczone mają taki problem z wdrażaniem 5G.

Zobacz: Donald Trump chce sieci 5G. Ale strategia USA kończy się na atakowaniu Huaweia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: venturebeat; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu