DAJ CYNK

Donald Trump chce sieci 5G. Ale strategia USA kończy się na atakowaniu Huaweia

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10505

Donald Trump robi wszystko, aby Stany Zjednoczone wygrały z Chinami wyścig w budowie sieci 5G. Eksperci zastanawiają się jednak, czy USA mają w swojej strategii cokolwiek poza atakowaniem Huaweia.

Nie trudno jest się z tym zgodzić. Od dłuższego czasu jedyne co słyszymy o Stanach Zjednoczonych i sieci 5G to ciągłe ataki na chińskie firmy, z Huaweiem na czele, oraz wydarzenia, które wywołują uśmiech na twarzy. Jak choćby to, że Donald Trump chce od razu sieci 6G, a AT&T ma sieć 5GReady 5G Evolution. Czyli prawie już za moment 5G.

Zobacz: Donald Trump chce sieci 5G, a najlepiej od razu 6G!
Zobacz: Pajacyki: T-Mobile z siecią 9G! Amerykańscy operatorzy pozazdrościli polskim afery o prawidłowe oznaczenie typu sieci

W ubiegłym tygodniu prezydent Stanów Zjednoczonych przestawił szeregi inicjatyw, które mają przyśpieszyć budowę sieci 5G. Dodał przy tym, że:

Wyścig do (budowy) sieci 5G to wyścig, który Ameryka musi wygrać!

Eksperci bardzo sceptycznie podchodzą do tych deklaracji. Ich zdaniem Stany Zjednoczone zbyt późno przedstawiają strategię wdrożenia sieci 5G i w zasadzie kształtują ją dopiero teraz. Amerykańscy operatorzy uruchamiają 5G metodą polską, czyli każdy na własną rękę. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale w przypadku Stanów Zjednoczonych to się nie sprawdza. Próby wdrożenia sieci nowej generacji w kolejnych miastach przynoszą ograniczone sukcesy, a nie pomagają w tym ciągłe naciski ze strony prezydenta. Tymczasem wdrażanie 5G w Chinach idzie dużo szybciej. Tam odbywa się to przy wsparciu państwa, a operatorzy budują jedną, wspólną sieć. Dzięki temu w wyścigu z USA są na zdecydowanie lepszej pozycji.

Zobacz: Exatel ma wizję sieci 5G w Polsce - wspólna sieć krajowa i konsorcjum z operatorami
Zobacz: Ambasador USA ponownie ostrzega przed chińskim 5G

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNBC; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu