DAJ CYNK

Gaj: jeżeli T-Mobile nie weźmie 800 MHz, to nie będzie mógł startować po 700 MHz

07.03.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9203

Ważne 23

2

Postępowanie w sprawie przydziału częstotliwości 800 MHz powinno zakończyć się w ciągu około trzech miesięcy - powiedziała prezes UKE Magdalena Gaj. Nie chciała jednak zdradzić żadnych szczegółów, by nie wpływać na zachowania przedsiębiorców.

Postępowanie w sprawie przydziału częstotliwości 800 MHz powinno zakończyć się w ciągu około trzech miesięcy - powiedziała prezes UKE Magdalena Gaj. Nie chciała jednak zdradzić żadnych szczegółów, by nie wpływać na zachowania przedsiębiorców.

Jak mówiła Gaj, w tej chwili toczy się postępowanie drugoinstancyjne w ramach złożonych wniosków o ponowne rozpatrzenie sprawy. W ramach tego postępowania UKE rozpatruje sytuację formalno-prawną, która zaistniała w związku ze złożeniem pisma cofającego wniosek o dokonanie rezerwacji częstotliwości przez NetNet.

Nie chciałabym, żeby to postępowanie trwało dłużej niż to postępowanie w pierwszej instancji. Tamto trwało koło trzy miesiące, tutaj też możemy zakładać taki czas tego postępowania. Chcemy je zakończyć najszybciej, jak się da. Natomiast w związku z tym, że ono jest z punktu widzenia procedury administracyjnej troszeczkę trudniejsze od postępowania pierwszoinstancyjnego, tym bardziej, że podmioty zmodyfikowały swoje wnioski na etapie postępowania drugoinstancyjnego, w związku z tym ono może potrwać te trzy miesiące - powiedziała prezes UKE. Jak zaznaczyła, ostatni wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy wpłynął do Urzędu około dwa tygodnie temu.

Zobacz: Bang-Jensen: blok po NetNecie jest skażony, powinien być rozdany na nowo.
Zobacz: T-Mobile: Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

Gaj, pytana, czy istnieje ryzyko, że T-Mobile wycofa się z postępowania, a 2 mld zł nie wpłyną do budżetu, odparła, iż teoretycznie wszystko jest możliwe, ale zaznaczyła, że takie postępowanie wiązałoby się z określonymi konsekwencjami formalno-prawnymi.

Taki podmiot traci swoją wiarygodność w kolejnych postępowaniach. Nie wiem, czy podmioty funkcjonujące rzeczywiście na naszym rynku od wielu lat są gotowe ponosić takie ryzyko. (...) Z mocy prawa T-Mobile stał się podmiotem wyłonionym w tym bloku. Nie chciałabym snuć hipotez, bo przekładając to na praktykę, jest to niemożliwe. Nie wyobrażam sobie, że podmiot, który stał się podmiotem wyłonionym, prowadzi od lat działalność telekomunikacyjną i ma kilkanaście milionów użytkowników, rezygnuje z 5 MHz częstotliwości po to, żeby nie móc w przyszłości ubiegać się o 700 MHz. Jest to zachowanie nieracjonalne - oceniła. Podkreśliła, że efektywna gospodarka widmem stoi w interesie i operatorów, i regulatora rynku, toteż trwają rozmowy z operatorami. Nie chciała jednak zdradzić żadnych szczegółów.

Źródło tekstu: PAP

Komentarze
Zaloguj się
79. ~asf
-2

2016-03-09 20:43:28

@77 A kogo ci żal? Netneta? Pseudosieci flej która chciałaby za 350mln wziąć blok 800MHz? Mam nadzieję że t-m to weźmie i będzie spokój.

Odpowiedz

78. ~at62
0

2016-03-09 16:09:30

To już słabe szantaże i stawianie warunków tam gdzie sytuacja chyba chyba dość jasne....

Odpowiedz

77. ~...
2

2016-03-09 08:43:49

To co prezentuje UKE jest żenujące. Aczkolwiek z drugiej strony... jakoś szkopów mi nie żal.

Odpowiedz

76. ~
2

2016-03-08 18:00:51

T licytowało ? tak ? to o czym ta dyskusja ? licytowali,niech biorą, a jak nie to zakaz startowania po 700

Odpowiedz

75. ~Arnie
0

2016-03-08 14:39:13

Ale szantażują Tmobile...pewnie chodzi o stanowisko Pani Gaj... Jarek zapowiedział że jeśli kasy nie zdobędzie to wyleci.. stąd taki stres dupy

Odpowiedz

74. ~zlo usaesmania
0

2016-03-08 13:11:44

Pieniądze i tak by poszły na Turków, by ci nic nie robili a tępa unia zapłaciła im łapówkę w tym i PL .Zatrzymać mieli by uchodźców jak sami kreują ten exodus ....trzeba jak najszybciej zacząć myśleć jak zabezpieczyć wschodnią granice i zacząć powoli przygotowywać się do wyjścia z EU, za parę lat będzie to kalifat EU -w którym biali nie będą w stanie opłacać tych nierobów i wojna w europie pewna.zapłacono łapówkę za zamkniecie szlaku , ten szlak ruszy przez ukrajnę a wtenczas pisuary się obsrają bo nie mają żadnego sojusznika jak Orban w postaci Rosji .Debilna polityka ciągnięcia laski Hasanowi Obamie i jego współwyznawcą w wierze(kiedy przejrzysz Polsko), czy Wy obywatele jesteście świadomi ryzyka które będzie za góra dwa lata?Bądźcie czujni wojna już trwa, tylko jeszcze nie strzelają..... tego nie zobaczysz w cenzurze tvn,polsatu itd

Odpowiedz

73. ~Io
-1

2016-03-08 12:14:37

Czy Pani Gaj wie co pisze? Nie było w warunkach przetargu informacji ze jeśli odrzucisz wygraną to tracisz szanse w kolejnym przetargu. Ja rozumiem że rząd potrzebuje pieniędzy, ale dla t-mobile ta częstotliwość jest bez znaczenia póki nie zmusi UKE P4 do zamiany z t-mobile. Generalnie kondolencje dla rządu. Pieniędzy z tego nie będzie.

Odpowiedz

72. ~
1

2016-03-08 11:16:44

Sytuacja lekko absurdalna zaczyna być....

Odpowiedz

71. ~Antek
2

2016-03-08 10:34:42

O Gaj-Trawel znalazła chwile czasu pomiędzy kolejnymi wyjazdami, aby podzielić się swoimi, mało przemyślanymi myślami?

Odpowiedz

70. ~flcn
1

2016-03-08 08:58:58

Po co ta presja na TM?Skoro zasady są takie że wygrywa kolejny w kolejce to niech wygra trzeci czyli Play. Proste ale tu chodzi o kasę. Różnica to jakies 1.6 mld PLN i stąd ta presja bo z pewnością dla klientów nie ma to znaczenia

Odpowiedz

69. ~KebabKing
0

2016-03-08 08:45:16

Prawda jest taka że jeśli będzie aukcja to w świetle obecnego prawa nikt T-Mobile nie wykluczy z udziału bo z aukcji można wykluczyć tylko że względu na posiadane zasoby czestotliwosci zbliżone charakterystyka do wystawionych na aukcję. Jeśli bedzie przetarg to T-Mobile pewnie dostanie punkty ujemne prędzej niż zostanie wykluczony. Państwu zawsze zależy na kasie a ograniczenie liczby uczestników w postępowaniu przetargowym oznacza mniejsza kasę.

Odpowiedz

68. ~Hanka
0

2016-03-08 08:11:37

47 popieram.

Odpowiedz

67. ~Hanka
-1

2016-03-08 08:09:16

Ta pani to ma dopiero ..

Odpowiedz

66. ~ol
1

2016-03-07 22:48:23

a kto jest w kolejce po T? play? moze by 10mhz chciał..

Odpowiedz

65. a_lex
0

2016-03-07 22:34:53

"Widmo Pani Prezes" taaak, te słowa nabierają zupełnie nowego znaczenia.

Odpowiedz