Zawieranie umów elektronicznie, ograniczenia w usługach Premium, SMS-y z informacjami o alarmach pogodowych - to główne zmiany w Prawie Telekomunikacyjnym.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie Prawa Telekomunikacyjnego. Znowelizowana ustawa ma wejść w życie po 30 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać w terminach późniejszych.
W myśl nowego Prawa możliwe będzie zawieranie umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych nie tylko pisemnie, ale również zdalnie - SMS-em, telefonicznie lub z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
Kolejną zmianą jest wprowadzenie systemu powiadamiania obywateli o zagrożeniach. Na wszystkie numery znajdujące się w obszarze zagrożonym (np. powodzią lub huraganem) zostaną wysłane SMS-y z ostrzeżeniem. Informacja ma pochodzić od dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
Zmianie ulegną również regulacje dotyczące usług Premium. Zakazane zostanie oferowanie usług o podwyższonej opłacie, które nie będą wpisane do rejestru UKE. Dostawcy otrzymają szereg obowiązków informacyjnych (nie wiemy jeszcze jakich) oraz mają pojawić się narzędzia do skutecznego blokowania tego typu usług. Ma również wzrosnąć ochrona użytkowników w tym zakresie.
Dodatkowo zlikwidowane zostaną polubowne sądy konsumencie przy prezesie UKE.
Aktualizacja
Ministerstwo Cyfryzacji rozwiewa wątpliwości w sprawie zmian dotyczących usług Premium. Najważniejsze z nich to:
Źródło tekstu: premier.gov.pl; mc.gov.pl
3/5 VIP-om sie nudzi, nic mondrego nie napisze, ale do oceniania to pierszy, jak każdy celebryta
bo to reklama
Szkoda, ze w tym serwisie nie wyświetlają się przy łapkach nicki, bo mogłoby być zabawnie
To raczej oni mają szansę aby mi swój produkt sprzedać, a nie ja abo go kupić.Prosze nie stosować re ...
Oj chłopie chłopie. Ty nie wiesz co to są duże rachunki za prąd. Ja mam też wszystko na prąd, nie po ...