DAJ CYNK

56 mld dolarów za kablówkę

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 1917

Charter Communications oferuje 56 mld dolarów za większą od siebie amerykańską sieć telewizji kablowej Time Warner Cable. Czy tym razem zgodzą się regulatorzy?

Charter Communications oferuje 56 mld dolarów za większą od siebie amerykańską sieć telewizji kablowej Time Warner Cable. Czy tym razem zgodzą się regulatorzy?

To już kolejna próba konsolidacji rynku telewizji kablowej w USA - wcześniej sieć kablową próbował przejąć Comcast, jednak na jego drodze stanęły urzędy regulujące rynek. Przewodniczący agencji FCC, Tom Wheeler powiedział, że zanim dojdzie do połączenia sieci Charter Communications i Time Warner Cable, regulator sprawdzi czy amerykańscy konsumenci zyskają na takiej agregacji.

Próby łączenia sił sieci kablowych to efekt postępującego przenoszenia usług klientów do Internetu - serwisy VoD takie jak Netflix, Amazon, Hulu i inne skutecznie utrudniają życie tradycyjnej kablówce. Nawet HBO, należące do Time Warner (wcześniejszy właściciel Time Warner Cable), próbuje swoich sił w usługach streamingowych, oferując we współpracy z Apple'em odrębną usługę VoD, niezależną od taryf telewizji kablowej.

Comcast to największa w USA sieć telewizji kablowej i połączenie z drugim pod względem wielkości Time Warner Cable mogło ograniczyć konkurencję. Mniejszy Charter Communications łącząc się z Time Warner Cable z kolei prawdopodobnie pozytywnie wpłynie na układ sił na rynku amerykańskiej kablówki. Szanse na sfinalizowanie oferty są więc większe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu