DAJ CYNK

5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 71

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje

Aplikacje na zakupy ze sklepu Play


Sklep Play to kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier na Androida to niezłe wyzwanie. Dlatego co piątek dzielimy się naszymi znaleziskami i nowościami z Google Play, ze specjalnym naciskiem na wartościowe i użyteczne narzędzia, które warto mieć pod ręką.

Bily – Skaner paragonów, który naprawi domowy budżet

Cena: 0 zł, reklamy, opcjonalny abonament. Pobierz za darmo z Google Play

Bily, skaner paragonów i monitor wydatków dla Androida

Black Friday budzi w wielu osobach zakupowy szał, ale nie dajmy się zwariować. To dobra okazja, by polecić apki pozwalające utrzymać wydatki pod kontrolą i ułatwiające robienie zakupów w ogóle. Pierwsza z nich to Bily – świetna apka, rozpoznająca tekst na paragonach i pozwalająca kategoryzować wydatki. Dzięki temu możesz łatwo ocenić, czy przesadzasz z zachciankami. Można też ustalić próg stałych wydatków i docelowych oszczędności, by lepiej się kontrolować.

Płatna wersja aplikacji Bily pozwala współdzielić prowadzony budżet w gospodarstwie domowym, zapisywać zdjęcia paragonów w chmurze i szczegółowo kategoryzować wydatki. Można z niej korzystać po założeniu konta albo bez logowania – w tym wypadku dane będą przechowywane lokalnie.

Agrama – Lista zakupów dla dwojga

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo z Google Play

Agrama, lista zakupów dla Androida

Agrama to prosta i wygodna lista zakupów, którą można współdzielić z inną osobą i synchronizować w czasie rzeczywistym. W zasadzie można tu zrobić kilka list i pracować na nich z wieloma osobami. Przy każdym z produktów można podać miarę (sztuki, kilogramy, litry itp.), co zostanie zapamiętane w bazie aplikacji.

Aplikacja Agrama szanuje prywatność użytkowników. Listy są zapisywane lokalnie, dopóki nie zostaną udostępnione. Po udostępnieniu zaś nie są gromadzone żadne dane o użytkownikach, a jedynie anonimowy identyfikator.

Zobacz: Lista zakupów wraca do łask. Polecamy najlepsze aplikacje do planowania
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 46
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 5

Ding – Gazetki i promocje z różnych sklepów w jednym miejscu + lista zakupów

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo z Google Play

Ding – gazetki i powiadomienia o promocjach

Czas promocji to również czas przeglądania gazetek z ofertami. Ding przypadł mi do gustu, ponieważ nie tylko gromadzi gazetki promocyjne z różnych sieci sklepów i różnych marek, ale też pozwala w nich zaznaczać interesujące produkty. Aplikacja automatycznie analizuje zawartość stron i na większości z nich prawidłowo znajduje na nich produkty, opisy i ceny. Wystarczy dotknąć produkt, by go zaznaczyć i dodać do listy zakupów. Uważam, że to szalenie wygodne.

Ceneo – Prawdopodobnie najlepsza porównywarka cen w sklepie Play

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo z Google Play

Ceneo, porównywarka cen dla Androida

Nawet uważnie przeglądając promocje, można wpaść w pułapkę. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką porównywarkę cen, a w Polsce liderem jest Ceneo. W aplikacji Ceneo można wyszukiwać produkty, nie tylko wpisując ich nazwy, ale też skanując kod kreskowy z opakowania albo robiąc zdjęcie. Ceny są zbierane z przeróżnych sklepów internetowych oraz z platformy Allegro, są tu także opisy, specyfikacje i oceny klientów. Nie zabrakło ocen sklepów, wystawionych przez kupujących.

Co więcej, Ceneo pozwala zrobić zakupy w wielu sklepach bez wychodzenia z aplikacji, co znacznie ułatwi skomplikowany proces. Nie brak tu też informacji o przecenach i promocjach.

Jush – Zakupy z Żabki z dostawą do domu (Warszawa)

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo z Google Play

Żabka Jush, zakupy z dowozem w Warszawie

Na koniec proponuję aplikację dla Warszawiaków, luźno związaną z tematem zakupów, ale zdecydowanie na czasie. To Żabka Jush – apka pozwalająca zamówić drobne zakupy z dostawą do domu. Dostawa z najbliższej żabki zajmie około 15 minut, przy tym aplikacja jest bardzo wygodna, a dostępny asortyment zaskakująco szeroki.

Zobacz: 5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 70
Zobacz: 5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 69
Zobacz: 5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 68
Zobacz: 5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 67
Zobacz: 5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 66
Zobacz: 5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 65

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Jacek Dylag na Unsplash, Google Play, wł.

Źródło tekstu: wł., Google Play