DAJ CYNK

W drugim kwartale 2018 roku Apple zgarnął 62% globalnego zysku z telefonów komórkowych - podaje raport Counterpoint Research

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3142

Producentów telefonów jest wielu, ale większość zysków trafia do jednego z nich - do Apple'a. Według raportu firmy Counterpoint Research do producenta iPhone'ów trafiło 62% zysków wypracowanych na tym bardzo konkurencyjnym rynku.

W drugim kwartale 2018 roku firma Apple zgarnęła dla siebie 62% globalnego zysku z telefonów. Oznacza to 6 mld dolarów zysku z 30 mld dolarów przychodu. Na drugim miejscu znalazł się Samsung, którego udział w globalnym zysku spadł do 17%. Huawei obsadził ostatni stopień podium, zwiększając swój udział w zysku do 8%.

Zdecydowanie największa część zysków trafia do Apple'a w przypadku urządzeń najdroższych, kosztujących ponad 800 dolarów. Tu do kieszeni amerykańskiego giganta trafia 88% zarobionych pieniędzy. W przypadku urządzeń kosztujących od 600 do 800 dolarów, prawie cały zysk trafia do Apple'a (44%) i Samsunga (41%) - łącznie 85%. Zyski z urządzeń kosztujących od 400 do 600 dolarów są dzielone pomiędzy większą liczbę graczy, ale i tu Apple jest na czele - razem z OPPO zabierają dla siebie po 22% zysków.

Zobacz: T-Mobile rozpoczyna przedsprzedaż iPhone'ów Xs i Xs Max
Zobacz: Znamy pojemnośc akumulatorów nowych iPhone'ów. Wartości są niewielkie
Zobacz: iOS 12 jest gotowy do pobrania dla każdego, kto ma iPhone'a 5s lub nowszego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Counterpoint, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu