DAJ CYNK

Znamy pojemnośc akumulatorów nowych iPhone'ów. Wartości są niewielkie

19.09.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2455

Ważne 0

0

Nowe iPhone'y otrzymały niezbędne certyfikaty, które pozwolą firmie Apple na sprzedawanie ich na terenie Chin. Dzięki temu poznaliśmy szczegóły dotyczące akumulatorów smartfonów.

Najsłabszy akumulator spośród nowych iPhone'ów ma model XS - 2659 mAh. To mniej niż zeszłoroczny iPhone X, wyposażony w akumulator o pojemności 2716 mAh. Jego słabszy brat, model XR otrzymał pojemniejsze ogniwo - 2942 mAh. Najlepiej wypada najlepiej wyposażony iPhone XS Max, w którym znajdziemy akumulator o pojemności 3174 mAh. To jednocześnie największy akumulator jaki trafił do smartfonów Apple'a.

Oczywiście wszystko będzie tutaj zależało od optymalizacji systemu i zarządzania energią. Ale jeśli spojrzymy na te wartości stereotypowo, przekładając pojemność akumulatora na przekątną ekranu, to nie ma co wróżyć długich czasów działania. W końcu niedużo ponad 3000 mAh przy 6,5-calowym ekranie iPhone'a XS Max to naprawdę niewiele. Mimo wszystko Apple twierdzi, że będzie to najdłużej działający na pojedynczym ładowaniu iPhone. Jak będzie w praktyce, dowiemy się zapewne niedługo po opublikowaniu pierwszych testów.

Źródło tekstu: MyDrivers; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu