DAJ CYNK

Twojej muzyki na Myspace już dawno nie ma. Cały katalog plików użytkowników z lat 2003 - 2015 poszedł do piachu

Uapsiabiduba

Prawo, finanse, statystyki

Ja wiem, że teraz zaczną się pytania typu: 'a co to Myspace?', ale wyobraźcie sobie teraz, że wszystko co załadowaliście do swojego ulubionego serwisu społecznościowego pewnego dnia bezpowrotnie znika.

Myspace dla ludzi z okolic mojego rocznika był tym, czym dziś jest Facebook, Instagram, Twitter, Tik-Tok i inne ustrojstwa razem wzięte. Oknem na świat, szczególnie bliskim ludziom kochającym muzykę. To właśnie tam setki wykonawców z całego świata ścigały się ze sobą o rzekomo należną im atencję. Tymczasem świat powoli o Myspace zapomniał, a Myspace najwidoczniej zapomniał backupować dane swoich użytkowników.

Zobacz: Wystarczył jeden dzień awarii Facebooka i Messengera. Telegram zyskał 3 mln nowych użytkowników

Od mniej więcej roku linki w odtwarzaczu Myspace wykazywały się wyjątkowym oporem w działaniu. Początkowo włodarze serwisu wystosowali typowy komunikat o treści "pracujemy nad tym". Stopniowo jednak do świadomości wszystkich docierała prawda o tym, że do pewnych rzeczy z przeszłości może już nie być powrotu. Ostatecznie Myspace przyznało się, że po migracji danych na nowe serwery pliki załadowane do 2015 roku otrzymały siarczystego kopa w niebyt.

Oczom niedowiarków na górze strony ukazał się komunikat o treści: 

As a result of a server migration project, any photos, videos, and audio files you uploaded more than three years ago may no longer be available on or from Myspace. We apologize for the inconvenience and suggest that you retain your back up copies. If you would like more information, please contact our Data Protection Officer, Dr. Jana Jentzsch at DPO@myspace.com.

W wolnym tłumaczeniu: Na skutek migracji serwerów, zdjęcia, filmy oraz pliki audio załadowane do serwisu ponad 3 lata temu mogą być już niedostępne. Przepraszamy za niedogodności i sugerujemy sięgnięcie po kopię zapasową. W razie konieczności uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt...

Zobacz: Aplikacje mobilne przesyłają twoje dane do Facebooka. Nawet jeśli nie masz Facebooka 

Jaka z tego płynie nauczka dla nas wszystkich? BACKUP. We własnym zakresie i w różnych formach (również tradycyjnych). Nie dawajcie wiary w to, że chmura jest wieczna. Być może trudno w to dziś uwierzyć, ale może przyjść taki moment, że kolejny serwis powie "sorry for the inconvenience / zabierajcie swoje dane / teraz nam będziecie płacić albo DELETE". Najnowsza historia zna już wiele takich przypadków.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: BoingBoing

Przewiń w dół do następnego wpisu