DAJ CYNK

Czy Play dogada się z T-Mobile? Odpowiednik 5G Ready w USA trafił do sądu - operatorzy podpisali ugodę

orson_dzi

Prawo, finanse, statystyki

5G Evolution sieci AT&T wywołało w Stanach Zjednoczonych nie mniej oburzenia co polskie 5G Redy sieci Play. W USA również sprawa trafiła do sądu, ale całość zakończyła się ugodą.

5G E, czyli 5G Evolution to nazwa, pod którą od niedawna funkcjonuje zaawansowana sieć LTE AT&T. Taka, w której znajdziemy technologie - x4 MIMO, 256 QAM i agregację pasm. Brzmi znajomo? Jak łatwo zgadnąć, takie nazewnictwo w Stanach Zjednoczonych wywołało spore poruszenie. Jedni się śmiali, jak T-Mobile, a inni podjęli bardziej radykalne kroki. Sprint skierował sprawę do sądu.

Zobacz: Pajacyki: T-Mobile z siecią 9G! Amerykańscy operatorzy pozazdrościli polskim afery o prawidłowe oznaczenie typu sieci

Walka była zacięta. Sprint mówił wprost o oszustwie i wynajął nawet całą stronę w The New York Times, aby wywołać AT&T do odpowiedzi.

Spór został jednak szybko rozstrzygnięty i obaj operatorzy zawarli ugodę. Niestety żadna ze stron jej nie komentuje i nie wiadomo, na co konkretnie umówiły się obie strony. Nieoficjalne źródła donoszą jednak, że AT&T będzie nadal korzystać z marki 5G Evolution. Sieć musiała mieć zatem albo bardzo konkretne propozycje, być może finansowe, albo też miała dobre haki na konkurenta, skoro całość zakończyła się bardzo gładko.

Zobacz: 5G Ready to nie 5G - tłumaczy rzecznik prasowy Orange Polska [wideo]

Polska wojna o 5G Ready w ostatnich dniach wyraźnie ucichła. Być może i ta sprawa zostanie bardzo szybko zakończona.

Zobacz: [Aktualizacja II] Katastrofa w Play. T-Mobile bliski zakazania 5G Ready

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu