DAJ CYNK

[Aktualizacja II] Katastrofa w Play. T-Mobile bliski zakazania 5G Ready

orson_dzi

Prawo, finanse, statystyki

Jak informuje serwis Telko.In, T-Mobile pozwał sieć Play o nieuczciwą konkurencję w związku z kampanią 5G Ready. Postanowienie sądu może ją skutecznie zablokować.

T-Mobile złożył pozew dotyczący nieuczciwej konkurencji. Zdaniem operatora w swojej komunikacji Play może wprowadzić klientów w błąd. Mogą oni myśleć, że Fioletowi mają już w swojej ofercie dostęp do sieci 5G. Play z kolei cały czas utrzymuje, że kampania jest poprawna merytorycznie, a ich sieć faktycznie jest gotowa na uruchomienie 5G, co oczywiście nie oznacza, że 5G jest już dostępne.

Zobacz: 5G Ready w Play - pytania, odpowiedzi i ciekawostki oraz mistrzowski komentarz prezesa Orange

Sąd, na wniosek T-Mobile, zastosował zabezpieczenie w postaci zakazu informowania o 5G Ready. W związku z tym Play powinien zdjąć z anten swoje reklamy. Możemy się również spodziewać, że operator będzie się odwoływać.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy obu operatorów. Potwierdzają oni toczącą się sprawę, ale do momentu otrzymania pisemnej decyzji o wyroku, żadna ze stron nie chce jej komentować.

Kontrowersje wokół 5G Ready

Wprowadzenie marki 5G Ready od razu wywołało dyskusję wśród klientów i konkurencyjnych operatorów. Jedni i drudzy uważali, że to oszustwo i wprowadzanie w błąd. Play twardo cały czas tłumaczy, że w żadnym momencie nie mówi o wprowadzeniu sieci 5G i wprost nazywa 5G Ready zaawansowaną siecią LTE, gotową na uruchomienie na niej 5G. Na nieszczęście dla operatora start kampanii podkopały błędne informacje przekazywane przez pracowników.

Zobacz: 5G Ready to nie 5G - tłumaczy rzecznik prasowy Orange Polska [wideo]
Zobacz: T-Mobile nie podziela entuzjazmu Play w sprawie 5G Ready

Choć od wprowadzenia 5G Ready minął już ponad miesiąc, internetowe dyskusje nie mają końca. Widać to nie tylko w komentarzach na TELEPOLIS, ale również w serwisach społecznościowych. Dla wielu osób 5G to 5G, nie ważne czy Ready czy nie.

Tak Play reklamuje sieć 5G Ready

Spieszcie się oglądać reklamy Play, bo jeśli decyzja sądu będzie skuteczna, już wkrótce mogą być zakazane i m.in. usunięte z sieci.

  • Trochę celebrytów:

  • "5G Ready" na tym filmie jest szybsze niż prawdziwe 5G w krajach, które je wprowadziły. Czy to tylko reklama, czy też może 5G nam w ogóle nie jest potrzebne?

  • A tak punktuje "5G Ready" rzecznik prasowy Orange Polska, Wojciech Jabczyński:

Aktualizacja:

T-Mobile wydał oświadczenie w powyższej sprawie. Oto jego treść:

Potwierdzamy, że Sąd Okręgowy w Warszawie, na wniosek T‑Mobile, zastosował zabezpieczenie procesowe w postaci nakazu zaprzestania emisji i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie materiałów reklamowych sieci Play z wykorzystaniem frazy 5G Ready lub innej, sugerującej, że operator dysponuje siecią w technologii 5G.

Cenimy kreatywne podejście do działań marketingowych, ale nie godzimy się z sytuacją, gdy kreatywność zaczyna rozmijać się z prawdą, a komunikacja realizowana przez konkurenta może wprowadzać klientów w błąd. Z uwagi na szybkie tempo wdrażania innowacji i nowych technologii nawet zorientowany w nich klient po obejrzeniu reklam P4 Sp. z o.o może odnieść wrażenie o dostępności technologii 5G w sieci tego operatora.

Ustanowienie zabezpieczenia procesowego jest niezwykle istotne dla rynku telekomunikacyjnego, bowiem blokuje wprowadzanie klientów w błąd.

Wysłaliśmy do rzecznika prasowego Play prośbę o komentarz w tej sprawie. Jeśli otrzymamy odpowiedź, podzielimy się nią z naszymi Czytelnikami.

Aktualizacja II:

Poprawiliśmy błąd powyżej. Jak zwrócono uwagę serwisowi Telko.in, złożenie przez operatora sieci Play zażalenia na postanowienie o zabezpieczeniu nie wstrzymuje z automatu jego egzekucji. To sąd może w niektórych okolicznościach o tym zadecydować. Za powielenie błędu bez sprawdzenia tego faktu przepraszamy.

Dzięki Mila89 za informację.

Ankieta
80%
17%
4%

Wszystkich głosujących: 5698

Źródło ankiety: [Aktualizacja II] Katastrofa w Play. T-Mobile bliski zakazania 5G Ready

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: telko.in; T-Mobile; Play

Przewiń w dół do następnego wpisu