DAJ CYNK

Miasta coraz częściej wysyłają SMS-y do swoich mieszkańców

23.11.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2890

Ważne 7

0

Coraz więcej miast korzysta z możliwości masowej wysyłki SMS-ów bezpośrednio na telefony komórkowe mieszkańców.

Coraz więcej miast korzysta z możliwości masowej wysyłki SMS-ów bezpośrednio na telefony komórkowe mieszkańców. Już prawie pół miliona Polaków otrzymuje bezpłatne powiadomienia dotyczące zbliżających się wydarzeń kulturalnych, informacji o ruchu drogowym czy możliwości odebrania dokumentów z urzędu.

Wśród pionierów na mapie Polski był Rzeszów, który zdecydował się na wdrożenie komunikacji SMS już w 2009 roku. Od tamtej pory aż 600 polskich miast postanowiło skorzystać z innowacyjnego sposobu informowania swoich mieszkańców. W jednym z niewielkich powiatów województwa śląskiego już w pierwszym miesiącu od uruchomienia usługi w lipcu 2014 zapisało się 250 osób, a obecnie z systemu korzysta 920 mieszkańców.

Najczęściej mieszkańcy poszczególnych miast mogą sami wybrać, jakiego rodzaju SMS-y chcą otrzymywać, dobierając odpowiednie grupy tematyczne na stronie urzędu. Osoby biorące czynny udział w życiu społecznym mogą skorzystać z SMS-ów dotyczących wydarzeń sportowych, organizowanych koncertów czy innego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Możliwe jest również otrzymywanie bardziej spersonalizowanych wiadomości tekstowych, które zawierają informacje dotyczące odbioru ważnych dokumentów urzędowych (dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny) lub przypomnienie o spotkaniu z urzędnikiem. Mieszkańcy mogą dowiedzieć się również o możliwości przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich, szczepień i innego rodzaju udogodnień związanych z dbaniem o zdrowie. Wysyłane są także SMS-y dotyczące wszelkiego rodzaju zagrożeń meteorologicznych (zbliżające się burze, możliwe podtopienia, konieczność ewakuacji), utrudnieniach w ruchu drogowym (kolizje, remonty ulic, korki, zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej) oraz awariach prądu, wody, gazu w danym rejonie.

Mieszkaniec nic nie płaci za otrzymanego SMS-a, a wszelkie koszty ponosi miasto. Jest to przejaw dobrej woli w stosunku do obywatela, ale dzieje się tak również dlatego, ponieważ nie do końca wiadomo, jak mieszkaniec mógłby rozliczać się ze swoim urzędem. Cena za wdrożenie i utrzymanie usługi jest jednak dużo niższa niż rozmowy telefoniczne lub korespondencja pocztowa, szczególnie biorąc pod uwagę wysoką skuteczność tego narzędzia.

Źródło tekstu: ComVision

Tagi: sms SMSAPI
Komentarze
Zaloguj się
7. ~Marek
0

2015-12-03 06:23:26

Ja mam i sobie chwalę, szczególnie informacje o utrudnieniach na drodze czy planowanych remontach.

Odpowiedz

6. ~
0

2015-11-23 23:46:31

"Cena za wdrożenie i utrzymanie usługi jest jednak dużo niższa niż rozmowy telefoniczne" - chyba z telefonów stacjonarnych. Teraz czekam, aż urzędnicy odkryją komórki.

Odpowiedz

5. ~
0

2015-11-23 21:00:46

Trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby dobrowolnie zapisywać się na spam.

Odpowiedz

4. ~Zen
1

2015-11-23 13:35:03

"Mieszkaniec nic nie płaci za otrzymanego SMS-a, a wszelkie koszty ponosi miasto." A miasto kase ma z nieba . Tradycyjnty belkot i reklama firm prowadzacych dzialalnosc wysylkowa tych wiadomosci. W istatnim tygodniu kilkanascie takich artykulow widzialem o sms od miast, klubow sportowych itp

Odpowiedz

2015-11-23 10:59:07

ja się kiedyś zapisałem, ale czym prędzej się wypisałem, za dużo pierdół przysyłali

Odpowiedz

2. tMati
0

2015-11-23 09:48:39

Można dodać jeszcze aplikację RSO na smartfony. Działa tak samo i ma zasięg ogólnopolski.

Odpowiedz

1. ~8000
-1

2015-11-23 09:06:53

Szok, rządzący w miastach dokonali odkrycia niesamowitego....szok.

Odpowiedz