DAJ CYNK

Koszty roamingu na przykładzie telefonu prezydent Warszawy - 49 tys. zł

12.01.2018

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 12819

Ważne 10

4

Koszty roamingu na przykładzie telefonu prezydent Warszawy - 49 tys. zł. Jak wysoki rachunek telefoniczny może wygenerować urzędnik wyjeżdżający za granicę i poza UE, widać na przykładzie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Koszty roamingu na przykładzie telefonu prezydent Warszawy - 49 tys. zł. Jak wysoki rachunek telefoniczny może wygenerować urzędnik wyjeżdżający za granicę i poza UE, widać na przykładzie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Serwis TuStolica.pl zwrócił się do urzędu miasta w trybie dostępu do informacji publicznej i uzyskał dane dotyczące wydatków na telefony prezydent i jej zastępców. To co rzuciło się w oczy to ogromne rachunki za dwa miesiące: 22341 zł za czerwiec 2016 r. i 48981 zł za lipiec 2017 r. Jak tłumaczył rzecznik prasowy urzędu, tak wysokie kwoty związane są z opłatami roamingowymi za wyjazdy do Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Oczywiście taka osoba jak prezydent miasta musi być w kontakcie, a na wyjeździe służbowym zapewne wykonuje dużo połączeń i dużo korzysta z Internetu. A prawdopodobnie transmisja danych wpłynęła na rachunek. Jednak ktoś w urzędzie powinien albo przeszkolić panią prezydent, albo przygotować tak usługi, aby rachunek dało się zdecydowanie ograniczyć. Wydawane są w końcu publiczne pieniądze.

Z informacji, które sprawdziliśmy w BIP, urząd Warszawa korzysta z oferty "pomarańczowego" operatora. Stawki za usługi wykonywane z Izraela w ofercie dla firm wyglądają następująco:

  • Połączenia głosowe wychodzące - 6,56 zł netto /min.
  • Połączenia głosowe przychodzące - 4,10 zł netto /min.
  • SMS - 1,23 zł/szt
  • Transmisja danych: 36,15 zł / 1 MB

Jeżeli przeliczymy koszty najdroższego miesiąca tylko odniesieniu do transmisji danych to okaże się przy kwotach netto, że wystarczyłoby przesłać 1,3 GB danych.



Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
128. ~noco
0

2018-01-20 19:02:27

Gdyby miała sama zapłacić to już by wiedziała co i jak, a że państwowe czyli według darmozjadów niczyje to hulaj dusza piekła nie ma.

Odpowiedz

127. ~
0

2018-01-18 10:01:17

Bufetowa powinna zapłacić te rachunki z własnej kieszeni i tyle w tym temacie.

Odpowiedz

126. ~urzędnik
0

2018-01-16 14:02:37

Ja u swojego pracodawcy muszę opisywać każde połączenie telefoniczne z telefonu służbowego, którego koszt przekracza 1 zł netto. Dostaję billing i muszę wskazać, czy dane połączenie było prywatne czy służbowe, a jeśli służbowe to z kim. Za prywatne płacę z własnej kieszeni. Pracuję w urzędzie, ale nie jestem na kierowniczym stanowisku, może dlatego...

Odpowiedz

125. wlo
0

2018-01-15 22:13:48

123 - a co? Zakaz jest?

Odpowiedz

124. ~Misiek
0

2018-01-15 21:47:20

Takie efekty przynosi niedopatrzenie tego, kto umowę podpisał. Osoby podróżujące z telefonem powinny mieć albo pakiet transmisji danych w roamingu (z blokadą lub bezpłatnym lejkiem po wykorzystaniu) albo zablokowany roaming danych poza UE. Do wyboru. Jeśli operator tego nie potrafi zrealizować, należy zmienić operatora. A przede wszystkim pociągnąć do odpowiedzialności osobę odpowiedzialną za zapisy w umowie z operatorem telekomunikacyjnym.

Odpowiedz

123. ~
0

2018-01-15 20:28:17

@123 Na podstawie przypuszczen o wysylaniu sms premium.

Odpowiedz

122. wlo
0

2018-01-15 08:36:04

121 - na jakiej niby podstawie?

Odpowiedz

121. ~
0

2018-01-15 01:44:52

Urzad skarbowy moglby sprawdzic te bilingi pod katem wykorzystania w celach prywatnych. @49 @52

Odpowiedz

120. ~HGW
1

2018-01-15 01:44:23

Oghaniczenia i limity nie intehesują MNIE!

Odpowiedz

119. ~
-2

2018-01-15 00:46:53

Ciekawe ciekawe. Uciekla wtedy z Polski? Widac, skad dostaje instrukcje, co ma robic. Ciekawe, kto stoi za nia. *ebana mafia. Wtedy byly te protesty. Moze bala sie, ze ja wsadza za kratki? Moze sterowala tymi protestami z zagranicy?

Odpowiedz

118. nesoni
1

2018-01-14 22:29:27

Ale 5 zł za bilet wstępu nie chciała zapłacić."Awantura o 5 złotych? Prezydent weszła bez biletu""Bo ja "jestem prezydentem"

Odpowiedz

117. przemo_one
1

2018-01-14 22:03:24

Powiedzcie, co Prezydent Warszawy robiła w USA i Izraelu?

Odpowiedz

116. przemo_one
-1

2018-01-14 21:57:53

Pomyśleć tylko, że wystarczyłby telefon dual-sim i karta pre-paid na transmisję danych zakupiona w innym kraju, do którego się udajemy, żeby uniknąć takich rachunków. Przecież podatnicy płacą, to po co myśleć?

Odpowiedz

115. ~gosciu
1

2018-01-14 21:10:20

Jedno to beztroska pani rezydent ktora nie zawraca sobie glowy kosztami ktore generuje. Drugie to brak odpowiednio dobranej oferty. Ratusz zapenwe posiada spora ilosc nr i ma dobra pozycje negocjacyjna

Odpowiedz

114. oregano
-1

2018-01-14 18:49:16

Bo prezydent Warszawy winna ganiać po kioskach w poszukiwaniu pripejda, albo dawać się hakować korzystając z hotelowego fifirifi. Halo, tu Ziemia. Zajmowanie się tym tematem jest zwyczajnie żenujące. Btw., ciekawe za ile i z czyich pieniędzy opłacana jest ochrona miesiączek Kaczyńskiego? Ktoś o to pyta w trybie dostępu do informacji publicznej?

Odpowiedz