DAJ CYNK

Jaka przyszłość przed Huawei w Polsce? Eksperci: utrata wizerunku, spadek cen, a nawet rządowa blokada

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6564

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl, część ekspertów branżowych wieści niepewną przyszłość Huawei na polskim rynku. Krytyczne opinie o chińskim koncernie to pokłosie zatrzymania dyrektora sprzedaży polskiego oddziału oraz byłego oficera ABW pod zarzutem szpiegostwa.

Zatrzymany w ubiegłym tygodniu przez ABW pod zarzutem szpiegostwa dyrektor sprzedaży Huawei Polska został już zwolniony ze swojego stanowiska. Co prawda rzecznik ABW zaprzeczył, aby wspomniane zatrzymanie miało jakikolwiek związek z firmą Huawei, jednak wielu ekspertów branżowych wypowiadających się dla serwisu Wirtualnemedia.pl uważa, że kryzys mimo wszystko odbije się negatywnie na wizerunku chińskiego koncernu.

Następstwem obecnej sytuacji i jednocześnie próbą poprawienia wizerunku mogą się okazać znaczne obniżki cen produktów Huawei w Polsce. Koncern będzie próbował odzyskać zaufanie klientów przez szeroko zakrojoną kampanię reklamową. Chińska marka cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, a jednym z powodów takiego stanu rzeczy są rzecz jasna przystępne w porównaniu do konkurencji ceny.

Zobacz: Huawei zwalnia dyrektora oskarżonego o szpiegostwo
Zobacz: Czy Polska zrezygnuje z usług Huaweia przy budowie sieci 5G? Jeszcze za wcześnie na taką decyzję, ale sprawa jest badana
Zobacz: Norwegia rozważa rezygnacje z usług Huaweia przy budowie sieci 5G. Portugalia jest innego zdania

Czy długofalową konsekwencją ubiegłotygodniowych zatrzymań będzie wykluczenie Huawei z polskiego rynku? Na ten krok zdecydowały się do tej pory USA, Nowa Zelandia oraz Japonia, zaś stosowne ostrzeżenia dotyczące chińskiego producenta wydały Czechy i Francja. Na ostateczną decyzję ze strony polskich władz jest jak na razie za wcześnie.

Jak podkreślił wiceminister cyfryzacji, Karol Okoński, problem wykorzystania urządzeń Huaweia w administracji publicznej oraz przez działających w Polsce operatorów telekomunikacyjnych przy budowie sieci 5G jest obecnie tematem dyskusji, która prowadzona jest z udziałem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Ministerstwa Obrony Narodowej, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu