DAJ CYNK

Huawei zwalnia dyrektora oskarżonego o szpiegostwo

12.01.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4724

Ważne 1

0

Nie milkną echa rozpętanej wczoraj afery szpiegowskiej. Firma Huawei poinformowała o zwolnieniu dyrektora zamieszanego w sprawie.

Przypomnijmy, że wczoraj ABW aresztowała pod zarzutem szpiegostwa na rzecz obcego państwa jednego z dyrektorów Huaweia odpowiedzialny za sprzedaż usług m.in, instytucjom publicznym oraz byłego dyrektora odpowiedzialnego za bezpieczeństwo teleinformatyczne w ABW, UKE oraz Orange.

Zobacz: [Aktualizacja III] Dyrektor Huawei Polska i były pracownik UKE zatrzymani przez ABW pod zarzutem współpracy z obcym wywiadem

Jak informowaliśmy wczoraj, rzecznik ABW zaprzeczył, aby zatrzymanie Weijinga Wanga miało jakikolwiek związek z firmą Huawei. Dzisiaj chiński gigant poinformował o zwolnieniu swojego dyrektora w krótkim oświadczeniu:

Spółka Huawei podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę z panem Wang Weijing, który został aresztowany pod zarzutem łamania polskiego prawa. Zarzucane mu czyny nie mają związku z naszą firmą. Podjęliśmy tę decyzję zgodnie z zapisami umowy o pracę, ponieważ incydent nadwyrężył wizerunek firmy. Spółka Huawei przestrzega wszystkich obowiązujących praw i przepisów w krajach, w których prowadzi działalność oraz wymaga od każdego pracownika stosowania się do przepisów prawnych oraz zasad obowiązujących w kraju, w którym pracuje.

Zobacz:  Czy Polska zrezygnuje z usług Huaweia przy budowie sieci 5G? Jeszcze za wcześnie na taką decyzję, ale sprawa jest badana

Źródło tekstu: Huawei

Komentarze
Zaloguj się