DAJ CYNK

Zmiany w rozporządzeniu: wszyscy krytycznie poza Orange, PIIT i ministerstwami

WitekT

Prawo, finanse, statystyki

Do konsultowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji projektu zmiany rozporządzenia dotyczącego trwającej aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz, nadesłano 16 stanowisk.

Do konsultowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji projektu zmiany rozporządzenia dotyczącego trwającej aukcji częstotliwości 800 i 2600 MHz, nadesłano 16 stanowisk.

Zobacz: MAC chce skrócić aukcję LTE do maksymalnie 116 dni.

Na 16 stanowisk 8 było krytycznych lub bardzo krytycznych (niektóre, mimo wszystko, zawierały propozycje zmian w projekcie). Orange przesłał stanowisko, w którym tylko i wyłącznie proponuje zmiany w projekcie. Ministerstwa i UKE nadesłały tylko krótkie oświadczenia, że nie wnoszą uwag.

Zobacz: Gaj - rynek nie myśli poważnie o zakupie częstotliwości LTE.

Dość ciekawa sytuacja wyniknęła z Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji. Najpierw w procesie konsultacji nadesłano pismo, w którym wprost stwierdzono, że Izba nie akceptuje aktualnego projektu zmian i prosi o wydłużenie czasu na nadsyłanie opinii. Pismo to podpisał wiceprezes Michał Rogalski z upoważnienia prezesa Wacława Iszkowskiego.

8. września (ostatniego dnia na składanie stanowiska) o godzinie 19 wysłano maila sygnowanego przez Iszkowskiego (przebywającego tego dnia na urlopie), w którym wycofano poprzednie i napisano, że nie jest zadaniem PIIT wskazywanie kierunków i sposobów działań prawno-organizacyjnych, gdyż są one związane z indywidualnymi strategiami biznesowymi operatorów - członków izby. W piśmie dodano także, że Izba liczy na to, że zainteresowani operatorzy sami bezpośrednio przedstawią swoje stanowiska w procesie konsultacji.

Zobacz: Gaj o aukcji LTE: operatorzy sobie nie pozwolą, aby podnieść ceny usług.

Nadesłane w procesie konsultacji stanowiska można przeczytać na stronie mac.gov.pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł