DAJ CYNK

Play również podpisze memorandum w sprawie wspólnego operatora 5G w Polsce

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4588

Porozumienie w sprawie wspólnego operatora 5G, Play wyciąga rękę

Pod koniec października przedstawiciele Orange, Polkomtela, T-Mobile, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Exatela podpisali memorandum w sprawie opracowania modelu biznesowego dla spółki #POLSKIE5G. Do porozumienia przystąpi również operator sieci Play - informuje serwis Telko.in.

Gdy 28 października pisaliśmy o podpisaniu memorandum i wyłamaniu się od tego operatora sieci Play,  przytoczyliśmy słowa otrzymane z biura prasowego Fioletowych, z których wynika, że przystąpienie P4 do porozumienia jest tylko kwestią czasu.

- P4 od początku uczestniczy w rozmowach dotyczących projektu wspólnej sieci 5G w paśmie 700 MHz. Jesteśmy otwarci na aktywny udział w pracach analitycznych nad wypracowaniem koncepcji oraz modelu współpracy, czego wyrazem była nasza dzisiejsza obecność w Ministerstwie Cyfryzacji. P4 podpisze Memorandum po otrzymaniu niezbędnych zgód korporacyjnych.

- przekazała TELEPOLIS.PL Ewa Sankowska-Sieniek z biura prasowego sieci Play

Zobacz: Będzie krajowy operator 5G. Memorandum nie podpisał tylko Play
Zobacz: Exatel ma wizję sieci 5G w Polsce - wspólna sieć krajowa i konsorcjum z operatorami

Jak możemy przeczytać na łamach Telko.in, zarząd P4 otrzymał zgody korporacyjne, o których informowała Ewa Sankowska-Sieniek. Teraz pozostała już tylko jedna formalność - uzyskanie zgody dotychczasowych sygnatariuszy porozumienia.

- Chcemy wziąć aktywny udział w tym przedsięwzięciu, prowadzić wspólnie analizy i brać udział w tworzeniu modelu operacyjnego w tym projekcie. Chcemy się też przekonać ,jak będzie wyglądała współpraca z innymi operatorami.

- powiedział Jean-Marc Harion, prezes Playa

Zobacz: Jak Play wyłącza krajowy roaming - podsumowanie po Q3
Zobacz: Play ogłasza wyniki za trzeci kwartał i pierwsze dziewięć miesięcy 2019 r. Najwyższe w historii operatora poziomy skorygowanej EBITDA

Podpisane memorandum zakłada powołanie spółki #POLSKIE5G, która zajmie się budową jednolitej infrastruktury dla sieci 5G w paśmie 700 MHz. W obrębie tej spółki Skarb Państwa lub spółka z udziałem Skarbu Państwa będzie przedsiębiorcą dominującym. Jak czytamy w memorandum:

Założeniem Stron jest, aby Skarb Państwa zapewnił pasmo 700 MHz oraz dostęp do infrastruktury pasywnej na własnych nieruchomościach, a podmioty prywatne infrastrukturę pasywną i aktywną (aport lub długoletnie dzierżawy) oraz ewentualne środki finansowe.

Zobacz: 5G: jest porozumienie z Rosją w sprawie pasma 700 MHz
Zobacz: Krajowy plan działania w sprawie pasma 700 MHz nie napawa optymizmem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Telko.in, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu