Play również podpisze memorandum w sprawie wspólnego operatora 5G w Polsce

Pod koniec października przedstawiciele Orange, Polkomtela, T-Mobile, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Exatela podpisali memorandum w sprawie opracowania modelu biznesowego dla spółki #POLSKIE5G. Do porozumienia przystąpi również operator sieci Play - informuje serwis Telko.in.

Marian Szutiak (msnet)
3
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Play również podpisze memorandum w sprawie wspólnego operatora 5G w Polsce

Gdy 28 października pisaliśmy o podpisaniu memorandum i wyłamaniu się od tego operatora sieci Play,  przytoczyliśmy słowa otrzymane z biura prasowego Fioletowych, z których wynika, że przystąpienie P4 do porozumienia jest tylko kwestią czasu.

Dalsza część tekstu pod wideo

- P4 od początku uczestniczy w rozmowach dotyczących projektu wspólnej sieci 5G w paśmie 700 MHz. Jesteśmy otwarci na aktywny udział w pracach analitycznych nad wypracowaniem koncepcji oraz modelu współpracy, czego wyrazem była nasza dzisiejsza obecność w Ministerstwie Cyfryzacji. P4 podpisze Memorandum po otrzymaniu niezbędnych zgód korporacyjnych.

- przekazała TELEPOLIS.PL Ewa Sankowska-Sieniek z biura prasowego sieci Play

Jak możemy przeczytać na łamach Telko.in, zarząd P4 otrzymał zgody korporacyjne, o których informowała Ewa Sankowska-Sieniek. Teraz pozostała już tylko jedna formalność - uzyskanie zgody dotychczasowych sygnatariuszy porozumienia.

- Chcemy wziąć aktywny udział w tym przedsięwzięciu, prowadzić wspólnie analizy i brać udział w tworzeniu modelu operacyjnego w tym projekcie. Chcemy się też przekonać ,jak będzie wyglądała współpraca z innymi operatorami.

- powiedział Jean-Marc Harion, prezes Playa

Podpisane memorandum zakłada powołanie spółki #POLSKIE5G, która zajmie się budową jednolitej infrastruktury dla sieci 5G w paśmie 700 MHz. W obrębie tej spółki Skarb Państwa lub spółka z udziałem Skarbu Państwa będzie przedsiębiorcą dominującym. Jak czytamy w memorandum:

Założeniem Stron jest, aby Skarb Państwa zapewnił pasmo 700 MHz oraz dostęp do infrastruktury pasywnej na własnych nieruchomościach, a podmioty prywatne infrastrukturę pasywną i aktywną (aport lub długoletnie dzierżawy) oraz ewentualne środki finansowe.