W wakacje Polacy niszczyli swoje telefony średnio co minutę, dwie

Polacy podczas urlopów niszczyli swoje telefony średnio co minutę! Taki bilans napraw zrealizowanych w okresie wakacyjnym przedstawiła firma Digital Care. Łącznie w czasie letnich miesięcy do serwisów trafiło aż 60 tysięcy zgłoszeń, a koszt najdroższej naprawy przekroczył 3 tys. zł.

Mieszko Zagańczyk (Mieszko)
15
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
W wakacje Polacy niszczyli swoje telefony średnio co minutę, dwie

Wakacje to trudny czas dla smartfonów - muszą znieść z jednej strony piasek i słone morze, z innej - górskie wycieczki i lądowania na skałach. Według danych Digital Care, 96% Polaków zabezpiecza swoje smartfony przed uszkodzeniami. Większość, bo niemal dwie trzecie z nich, używa w tym celu szkła ochronnego na wyświetlacz oraz etui. Jak się okazuje, stosowane zabezpieczenia nie są skuteczne, ponieważ prawie połowa badanych deklaruje, iż ich smartfon został w przeszłości uszkodzony lub zalany. 

Dalsza część tekstu pod wideo

W czasie wakacji urządzenia mobilne są szczególnie narażone na uszkodzenia - w okresie od końca czerwca do końca sierpnia firma Digital Care przyjęła 60 tysięcy zgłoszeń dotyczących uszkodzeń telefonów. Co ciekawe aż 82% z nich to uszkodzenia wyświetlacza, którego naprawa często jest najbardziej kosztowna. Kolejne 9% zgłoszeń dotyczyło uszkodzeń innych elementów niż ekran, a kolejne 9% - zalania.

Jak podaje Digital Care, najdroższą wakacyjną naprawą była naprawa Samsunga Galaxy S10+ za kwotę 3102,25 zł. Na swoje szczęście właściciel miał wykupioną usługę, dzięki której nie musiał płacić za naprawę urządzenia.

Jeżeli chodzi o miasta, z których najczęściej zgłaszali się poszkodowani klienci, niechlubny prym wiedzie Warszawa, a na kolejnych miejscach znalazły się Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Gdańsk i aglomeracja śląska. 

Stwierdzenie „Polacy niszczyli swoje telefony średnio co minutę” wydawać się może trochę naciągane, bo z wyliczenia wynika, że to bliżej dwóch minut, ale pamiętajmy, że to dane z tylko jednej sieci napraw. Gdyby doliczyć inne, to zapewne wynik byłby jeszcze mniej korzystny dla smartfonów.

Na zdjęciu - jeden ze smartfonów, który można doliczyć  do tych statystyk. I tak - jak widać, pancerne smartfony, jak Ulefone Armor 6, też się mogą ładnie uszkodzić.