DAJ CYNK

„Pancerne BlackBerry” Unihertz Titan zbliża się na Kickstarterze do 700 tys. USD

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10433

Tęsknota za BlackBerry i klawiaturami QWERTY jest jednak przeogromna! Kiedy niecałe dwa tygodnie temu mało znany producent Unihertz ruszał z kampanią crowdfundingową modelu Titan na Kickstarterze, wydawało się to tylko osobliwą ciekawostką, a niektórzy stukali się w głowę. Tymczasem po 12 dniach producent zebrał już od chętnych blisko 700 tys. USD i zapowiada dostawy w grudniu. 

Unihertz Titan to smartfon inspirowany smartfonami BlackBerry, a najczęściej porównywany jest do BlackBerry Passport. Chińska, mało znana marka Unihertz postanowiła stworzyć produkt, który przyciągnie dawnych fanów jeżynki, osoby z tęsknotą wspominające smartfony z pełnymi klawiaturami QWERTY, a do tego oczekujące wysokiej wytrzymałości - pyło- i wodoszczelności. Pomysł chwycił, chociaż wydawał się nieco oderwany od rynkowych realiów.

Zobacz: Tęsknicie za BlackBerry Passport? Powstanie prawie taki sam model z Androidem
Zobacz: BlackBerry przedłuża utrzymanie infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania BlackBerry 10 OS i BB OS.

Od 30 lipca producent zebrał blisko 700 tys. USD (w tej chwili dokładnie - 693 002 USD), czyli znacznie więcej niż zakładane wstępnie 100 tys. USD. Do końca kampanii pozostało jeszcze 17 dni, więc ten wynik może znacznie wzrosnąć. Na tę kwotę złożyły się 2773 osoby, najniższa cena za Titana wynosiła 259 USD (1000 zł).

Unihertz Titan wygląda jak lekko opancerzony BlackBerry. Smartfon ma ekran 4,6 cala (1430 x 1438), pod którym znajduje się szeroka, podświetlana klawiatura QWERTY z czytnikiem linii papilarnych w touchpadzie. Obudowa Titana zapewnia odporność na wnikanie pyłu i wody zgodnie z normą IP67. Napędzany jest ośmiordzeniowym procesorem 2 GHz, pamięci RAM ma dostać 6 GB, a eMMC - 128 GB. Smartfon zapewnia łączność LTE, Dual SIM, Wi-Fi ac 2,4 i 5 GHz, NFC, USB C, ma aparaty 16 Mpix z tyłu i 8 Mpix z przodu, otrzymał baterię 6000 mAh z ładowaniem bezprzewodowym. Całością zarządzać ma Android 9.0.

Zobacz: Umiera BlackBerry Messenger. Ostatnią wiadomość wyślemy 31 maja
Zobacz: Na targach CES TCL zaprezentuje nowości Alcatela i BlackBerry

W tej chwili pojedynczy Unihertz Titan za 259 USD nie jest już dostępny w kampanii, ale producent proponuje na Kickstarterze jeszcze inne warianty, na przykład dwa egzemplarze smartfonu za 478 USD (1847 zł). Docelowo smartfona ma kosztować 359 USD (1387 zł). 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Unihertz

Źródło tekstu: wł. via: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu