DAJ CYNK

Umiera BlackBerry Messenger. Ostatnią wiadomość wyślemy 31 maja

19.04.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 2826

Ważne 0

0

Nadszedł czas pożegnać komunikator przez wiele lat będący synonimem wysokiej jakości i bezpieczeństwa. BlackBerry Messenger przestanie dawać znaki życia już pod koniec maja.

Od 2016 roku prawa do BlackBerry Messengera ma indonezyjska firma Emtek. Od tamtej pory próbowano przywrócić aplikacji należne miejsce wśród dużo silniejszej konkurencji, ale w obliczu użytkowników przesiadających się na inne programy, ostatecznie na matę rzucono biały ręcznik. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, konsumencka wersja BBM przestanie działać z końcem maja.

Zobacz: Wystarczył jeden dzień awarii Facebooka i Messengera. Telegram zyskał 3 mln nowych użytkowników

Na szczęście obecnych użytkowników nie zostawia się na lodzie, bowiem wszyscy dostaną do dyspozycji wersję Enterprise, czyli BBMe, przeznaczoną dla klientów biznesowych. Warto podkreślić, że serwery komunikatora BBMe zlokalizowane są w Kanadzie, a nie na terenie Azji, jak ma to miejsce w przypadku konsumenckiej odsłony BBM.

Zobacz: WhatsApp walczy z fake newsami przed wyborami w Indiach. Podejrzany temat? Zgłoś do weryfikacji

Przez pierwsze 12 miesięcy BBMe będzie oferowany za darmo. Po tym czasie użytkownik za korzystanie z komunikatora będzie musiał zapłacić 2,49 dol. za 6 miesięcy. Już teraz BlackBerry Messenger Enterprise można pobierać ze sklepów Google Play (Android) oraz App Store (iOS). Kto wie, czy w niektórych przypadkach nie będzie to lepsze rozwiązanie, od dużo popularniejszej i przez to narażonej na różne zagrożenia konkurencji.

Źródło zdjęć: blog.bbm.com

Źródło tekstu: GSMArena

Komentarze
Zaloguj się