DAJ CYNK

Firmowy numer komórkowy można przenieść do telefonii VoIP

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

Firmowy numer komórkowy można przenieść do telefonii VoIP

TeleCube wprowadził możliwość przeniesienia firmowego numeru komórkowego do oferty VoIP tego operatora. Cały proces jest prosty i może zostać zrealizowany nawet w ciągu dwóch dni. A na start można skorzystać z promocji.

Operator telefonii internetowej TeleCube ma w swojej ofercie polskie numery stacjonarne ze wszystkich stref numeracyjnych, a także stacjonarne numery zagraniczne i polskie numery komórkowe. Do TeleCube można również od wielu lat przenosić polskie i niektóre zagraniczne firmowe numery stacjonarne. Teraz taka możliwość jest również w przypadku firmowych numerów komórkowych.

Po przeniesieniu numeru firma może w pełni korzystać z tego, co oferuje telefonia internetowa TeleCube. Są to między innymi:

  • szeroki wybór urządzeń (np. telefon VoIP, laptop, komputer czy telefon komórkowy) do realizowania połączeń, które można dopasować do trybu pracy (w biurze, home office, hybryda) czy preferencji pracowników,
  • infolinia oparta o przeniesiony numer, wykorzystująca numery wewnętrzne do kierowania rozmów do odpowiedniego odbiorcy, poprzez automatyczne, tonowe menu i komunikaty powitalne,
  • dodatkowe narzędzia, takie jak wirtualna centrala z menu IVR, kolejkowaniem, nagrywaniem rozmów, bilingami online, widgetem callback i innymi opcjami,
  • infrastruktura, którą można szybko i łatwo wdrożyć w siedzibie czy oddziale firmy,
  • możliwość prezentowania się jednakowym numerem przez wielu pracowników, nawet w przypadku prowadzenia przez nich rozmów w tym samym momencie,
  • rozbudowany i intuicyjny Panel Klienta do zarządzania TeleCube, dostępny poprzez przeglądarkę internetową,
  • wysyłanie i odbierania wiadomości SMS poprzez Panel Klienta, możliwość przesyłania danej wiadomości do dużej grupy odbiorców (hurtowo) i automatyzowania wysyłki korespondencji SMS-owej według określonych reguł (np. po zakończonej rozmowie).

Uwaga: Po przeniesieniu numeru stracisz ofertę, z której korzystasz u obecnego dostawcy. W przypadku niektórych usług TeleCube po podpisaniu umowy okresowej (np. na pakiet wirtualnej centrali) jest przydzielana klientowi miesięczna pula darmowych minut i/lub SMS-ów.

Przeniesienie numeru komórkowego do VoIP

Proces przeniesienia numeru komórkowego do TeleCube może trwać od 2 dni do kilku tygodni, licząc od dnia podpisania umowy. Jest to zależne od wyboru trybu przeniesienia przez klienta, ale również od dotychczasowego operatora. Sama procedura jest stosunkowo prosta i nieobciążająca za bardzo firmy, która przenosi numer. Wystarczy w Panelu Klienta TeleCube wypełnić odpowiedni formularz i wydrukować powstały na jego podstawie wniosek, a następnie podpisać go i przesłać drogą e-mailową do TeleCube. Operator realizuje pozostałe formalności z obecnym dostawcą, a po ustaleniu ostatecznej daty przeniesienia przygotowuje umowę i wysyła ją do klienta. Po podpisaniu i przesłaniu umowy przez klienta wraz z oryginałem wniosku następuje finalizacja procesu przeniesienia w ustalonym terminie.

Terminem, w którym następuje przeniesienie numeru komórkowego, może być dowolny dzień, również przypadający w święta bądź weekend.

Ile to kosztuje?

Za realizację procesu przeniesienia TeleCube nie pobiera opłat. Aby jednak aktywować numer w wybranej usłudze, należy uiścić jednorazową opłatę aktywacyjną. Za użytkowanie numeru komórkowego TeleCube pobiera comiesięczne opłaty, chyba że dany numer stanowi element konkretnego pakietu Wirtualnej Centrali. Wtedy można go używać w ramach opłat abonamentowych za określony pakiet.

Promocja na start

Dla firm, które podpiszą umowę z telefonią TeleCube i przeniosą do niej swoje numery komórkowe w dniach od 1 grudnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku, opłata aktywacyjna wyniesie 0 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie przenies-numer-komorkowy.telecube.pl.

Zobacz: T-Mobile zaprasza do magentowych domków. W nich czekają prezenty
Zobacz: 5G w Orange na kartę za darmo dla wszystkich

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: TeleCube

Źródło tekstu: TeleCube