DAJ CYNK

P4 wytacza ciężkie działa ws. aukcji LTE

22.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 9881

Ważne 22

1

Kontrolująca P4 Grecka spółka Olympia Development poinformowała, że przerwanie aukcji LTE może spowodować olbrzymie szkody. Polsce grożą pozwy na kwotę nawet 500 mln euro.

Kontrolująca P4 Grecka spółka Olympia Development poinformowała, że przerwanie aukcji LTE może spowodować olbrzymie szkody. Polsce grożą pozwy na kwotę nawet 500 mln euro.

Zdaniem Olympia Development, przerwanie aukcji po 115 dniach aukcyjnych spowodowałoby nieodwracalne naruszenie interesów i wymierne szkody do nawet 500 mln euro (557 mln dolarów).

Olympia liczy na to, że we współpracy z polskim rządem uda się znaleźć polubowne rozwiązanie sytuacji. Takie, które będzie zakładało szybkie rozdysponowanie zasobów widma bez naruszania praw uczestników trwającej aukcji.

Jak dodał w rozmowie z Bloombergiem szef P4, Jorgen Bang-Jensen, w razie przerwania aukcji dojść może do długotrwałych sporów prawnych, które byłyby szkodliwe dla całej branży.

Zdaniem Bang-Jensena, aukcja powinna zostać anulowana, a nowy proces rozdysponowania częstotliwości powinien być skonstruowany tak, by sprzedaż mogła być zakończona w nadchodzących tygodniach.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 109. dniu
Zobacz: Polkomtel i P4 apelują do prezydenta ws. rozporządzenia aukcyjnego
Zobacz: 5 dni na rozwiązanie alternatywne do zmiany rozporządzenia
Zobacz: Halicki zdeterminowany, aby opublikować rozporządzenie
Zobacz: MAC nie zamierza wycofać się z planu skrócenia aukcji LTE

Źródło tekstu: Bloomberg

Komentarze
Zaloguj się
37. ~Marek
0

2015-09-23 18:06:11

Niech dostanie play. Z wszystkich sieci tylko play u mnie chodzi 20/20Mb nawet na wsi działa najlepiej niz inni.Miałem startery orange i tm i plusa to wiem.

Odpowiedz

36. ~z
1

2015-09-23 16:37:19

Ok w takim razie należy skasować możliwość wygrania i nie odebrania częstotliwości i odebrania dotychczasowych np.po terminie ważności i walka od nowa.

Odpowiedz

35. PLANET
2

2015-09-23 14:57:53

Potencjalna karta ponad 2 mld złotych.. No i dobrze.

Odpowiedz

34. ~M.
0

2015-09-23 11:10:14

Jako ilustrację artykułu powinniście umieścić Zająca Mroku :)

Odpowiedz

33. ~@mac
-2

2015-09-23 10:50:26

To, że większość nie nawidzi tej kłamliwej baby to wiemy. Rozdzielmy natomiast od siebie dwie rzeczy. Jeżeli ktoś uważał za słuszne mógł nie brać udziału w tej licytacji, a nie teraz skomleć. Można uważać to za formę para podatku - tutaj się zgodzę, ale zobacz, że ta branża nie jest jedyna (np. podatek od kopalin), a częstotliwości nigdy nie były darmowe?!Zasad "gry" nie zmieniano w trakcie aukcji? Chyba, że się mylę?Jaka jest gwarancja, że ceny zapłacone za częstotliwości byłyby mniejsze, jeżeli aukcja trwałaby np. 2 tygodnie - jaka jest tego gwarancja?@Luin - jak to? Jak zapłaci to nie ma pewności, że je dostanie, ponieważ?

Odpowiedz

32. ~TAK_BYLO
-2

2015-09-23 10:40:50

Witam, chcialem sie z Wami podzielic pewna informacja, mianowicie siec play - jest jaka jest, smutne... ALE, !@$$%^& mnie zalewa kiedy przychodze do pracy na sluchawkach na godzine 9:00 a dopiero 10:25 zaczyna dzialac crm. KPINA. Nie placa za to i !@$#%^&* biednemu czlowiekowi zawsze po oczach. Ogolnie jestem klientem play i polecam, ale pie !@#%ci!@#%^e te sluchawkowe pandemonium haosu.MYYYYK !

Odpowiedz

31. ~
4

2015-09-23 10:34:14

@23ale zasad aukcji to ty nie czytałeś, nie? 80% najmniejszych gmin ma być pokryte zasięgiem.

Odpowiedz

30. Blank
3

2015-09-23 10:30:56

Czytanie ze zrozumieniem kuleje widzę. Nawet Polkomtel nie napisał w ostatnim apelu, że są polską firmą, a jedynie, że Plus i Play działają wyłącznie na polskim rynku, podczas gdy pozostali operatorzy, w wielu krajach.I jest to zgodne z prawdą. W żadnym innym kraju, nie funkcjonuje ani Polkomtel, ani P4 jako operatorzy telekomunikacyjni. T-mobile i Orange natomiast jak najbardziej.Owszem, Polkomtel podkreślał kilkukrotnie swoją rzekomą i nieprawdziwą polskość, ale nie tym razem. Sformułowanie "działać na polskim rynku" nie oznacza "być polską firmą". Apel nie był skierowany tym razem do upośledzonych intelektualnie internautów, tylko do prezydenta i jego świty, którzy raczej nie mają problemu z rozróżnieniem znaczenia tych dwóch wyrażeń...

Odpowiedz

29. ~
-2

2015-09-23 10:18:38

Jojczenie przekredytowanej spółki z nadmuchanym marktingiem,ale bez technologii i kasy.

Odpowiedz

28. ~mario
1

2015-09-23 09:59:45

Jestescie zalosni play i plus to polskie marki a nie firmy. Same nieuki na tym telepolis. Do nauki!!!!

Odpowiedz

27. wlo
0

2015-09-23 09:25:51

25 - a Tobie się wydaje, ze ludzie tak myślą? Chyba jednak źle myślisz ;-) Są co prawda ludzie, którzy w porywie emocji mówią o kosztach operatora z myślą, ze to - nie wiem - z opodatkowanego zysku idzie - ale jednak większość doskonale zdaje sobie sprawę, że to koszty są, jak każde - pokrywane z przychodów od klientów. I to nie tylko operatorów komunikacyjnych dotyczy... Też sprzedawcy pietruszki na zielonym rynku korzystającego z telefony na kartę w Plej czy w nju ;-)

Odpowiedz

26. ~Darek
2

2015-09-23 09:20:11

Ta aukcja jest zabawna i troche dziwna. Mam wrażenie, ze uczestnicy dorzucają do puli swoje codzienne "zarobki".

Odpowiedz

25. ~mac
1

2015-09-23 09:18:43

Ludzie, czy Wy nie rozumiecie, że ta cała aukcja to ukryty kolejny podatek?! Na prawdę uwierzyliscie, że opłatę za częstotliwość poniesie honorowo operator? Przecież tę kwotę później operator wyciągnie z Waszych kieszeni. Usługi telekomunikacyjne w Polsce były by tańsze gdyby Kłamacz nie urządzała sobie za każdym razem skoku na kasę (koniec końców Waszą!). Finansujemy w ten sposób straty spowodowane głupotą polityków.

Odpowiedz

24. ~.
0

2015-09-23 08:30:57

~kresy.pl MIESZKAM NA WSI W MAŁOPOLSCE I MAM ZASIĘG PLAY LTE JEŻDŻĘ RÓWNIEŻ W TRASY NA ŚLĄSK I O DZIWO PO ŚLĄSKICH WIOSKACH ZASIĘG TEŻ JEST WIĘC NIE SIEJ ZAMĘTU

Odpowiedz

23. ~kresy.pl
-2

2015-09-23 08:01:30

play ustawi tylko w miastach i dalej położy lachę na wsiach.reszta opow podzieliła by to bardzie solidarnie na terenach wiejskich! Oby play nic nie dostał ! firma bankrutującej gospodarki Grecji i taki sam poziom usług i zasięg ... Jak nasi zdrajcy z PO sprzedawczyki .kto głosuj na po ten nie Polak w tych wyborach a cebulak (judisz)

Odpowiedz