DAJ CYNK

Huawei szykuje się na spadek sprzedaży telefonów. Zagraniczne dostawy mniejsze o nawet 60%

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6485

Blokada nałożona na Huawei przez administrację Donalda Trumpa z pewnością odbije się na sprzedaży telefonów. Jak prognozują Chińczycy, spadek dostaw na rynki międzynarodowe może sięgnąć 40 - 60 procent.

Jak pisze Bloomberg, specjaliści od sprzedaży i marketingu z Huawei zakładają, że zagraniczne dostawy smartfonów w tym roku mogą się skurczyć o 40 do 60 mln egzemplarzy. To znaczny spadek, biorąc pod uwagę, że w ubiegłym roku Chińczycy wpompowali na globalny rynek ponad 200 mln egzemplarzy, z czego połowa to dostawy zagraniczne (wliczając w to również telefony submarki Honor).

Zobacz: Huawei sprzedał w Chinach milion sztuk telefonu Honor 20 - w 14 dni

Jednym z czynników hamujących jest odcięcie Huawei od aktualizacji Androida oraz ważnych usług i aplikacji Google. Jak przewidują analitycy z Counterpoint Research, taka sytuacja najmocniej odbije się na wynikach dostaw w Europie, Japonii oraz Ameryce Łacińskiej. Założyciel Huawei, Ren Zhengfei potwierdził spadek zagranicznych dostaw o 40 proc w ciągu poprzedniego miesiąca.

Zobacz: Rynek smartfonów w Europie w 1Q2019 według IDC. Huawei mocno w górę, Apple mocno w dół

Ren Zhengfei podkreśla, że jest zaskoczony skalą ataku USA na Huawei. Blokada może doprowadzić do eliminacji wzrostu przychodu za 2019 i 2020 rok (30 mld dol.), zatrzymując go na poziomie 100 mld dol. Mimo to koncern zamierza utrzymać budżet przeznaczony na badania i rozwój, jak również powstrzymać się od zwolnień pracowników i sprzedaży majątku.

Źródło tekstu: Bloomberg

Przewiń w dół do następnego wpisu