DAJ CYNK

Czy operatorzy rozliczą się wstecz za proces MNP?

31.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5300

Ważne 4

0

Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpatrzył odwołanie Orange od decyzji UKE w sprawie opłat za przenoszenie numerów komórkowych - informuje portal TELKO.IN.Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpatrzył odwołanie Orange od decyzji UKE w sprawie opłat za przenoszenie numerów komórkowych - informuje portal TELKO.IN.

Sprawa sięga 2011 roku, kiedy to Urząd Komunikacji Elektronicznej odmówił wprowadzenia do umów między operatorami opłaty za przenoszenie numeru. Według Orange, Plusa i T-Mobile, to operator przyjmujący numer do sieci miałby uiścić operatorowi dawcy opłatę. W 2011 roku miało to uderzyć w sieć Play, do której masowo przenosiło numery dużo klientów.

UKE początkowo chciał zgodzić się na opłaty i konsultacje stanęły na kwocie 25,39 zł, czyli takiej samej jak w przypadku przenoszenia numerów stacjonarnych, ale ostatecznie Urząd nie zgodził się na jej wprowadzenie.

Sprawa wielokrotnie była rozpatrywana prze sądy. Najpierw Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił decyzję UKE w pierwszym odwołaniu. Sąd Apelacyjny miał inne zdanie i sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia. SOKiK zmienił swój wyrok, co skutkowało kolejnym odwołaniem ze strony Orange. Sąd Apelacyjny nakazał UKE ponowne rozpatrzenie sprawy, ale Urząd może się jeszcze odwołać w tej sprawie do Sądu Najwyższego.

W przypadku wyroku nakazującego wprowadzenie opłaty operatorów może czekać ogromne rozliczenie za kilka lat wstecz.

Źródło tekstu: TELKO.IN

Komentarze
Zaloguj się